Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku HAGB'NIN BOZULMASI

HAGB'NIN BOZULMASI

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

Mesaj 10 Tem 2018 14:01
Ordulu22 Site Üyesi

iyi günler. 4 yıl önce yaralama ve hakaret suçlarından toplamda 3 ay 15 gün hapis cezası aldım. HAGB verildi. 2017 yılında yaralama suçundan 120 gün hapis cezası verildi ve hapis cezası 2400 tl para cezasına çevrildi.para cezası veren mahkeme HAGB aldığım mahkemeye ihbarda bulundu ve HAGB 'na uyulmadığı için dava günü verildi.
ilk mahkemede 3 ay 15 gün hapis cezası aldım.Doğrudan denetimli serbestlikten yararlanır mıyım yani yatarı ne kadar?diğer sorum bozulan HAGB için temiz yolu açık mı? eğer açıksa bu davayı müşteki aleyhime temyiz başvurusunda bulunabilir mi? cevaplarınız için teşekkür ederim.

*

Mesaj 11 Tem 2018 09:16
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Ordulu22 yazdı:
iyi günler. 4 yıl önce yaralama ve hakaret suçlarından toplamda 3 ay 15 gün hapis cezası aldım. HAGB verildi. 2017 yılında yaralama suçundan 120 gün hapis cezası verildi ve hapis cezası 2400 tl para cezasına çevrildi.para cezası veren mahkeme HAGB aldığım mahkemeye ihbarda bulundu ve HAGB 'na uyulmadığı için dava günü verildi.
ilk mahkemede 3 ay 15 gün hapis cezası aldım.Doğrudan denetimli serbestlikten yararlanır mıyım yani yatarı ne kadar?diğer sorum bozulan HAGB için temiz yolu açık mı? eğer açıksa bu davayı müşteki aleyhime temyiz başvurusunda bulunabilir mi? cevaplarınız için teşekkür ederim.

HAGB kararı açıklandıktan sonra temyiz hakkınız bulunmaktadır. Ayrıca evet denetimli serbestlikten yararlana bilirsiniz Yarı açık ceza evine 3 veya 7 günlük bir süre içerisinde kalarak denetimli serbestlik ile serbest kalırsınız.
Müşteki bu verilen kararı temyiz ede bilir mi.? Tabi ki temyize göndere bilir.

*
www.kararara.com

• POPULER KONULAR

Dön Ceza Hukuku