Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İdare ve Vergi Hukuku Eş durumu atamasına ilişkin

Eş durumu atamasına ilişkin

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...

Mesaj 09 Ağu 2018 08:57
Gulsahugur Site Üyesi

Selamlar ben adliyede sözleşmeli zabıt katibi olarak görev yapmaktayım 19 mayıs 2018 tarihinde evlendim eşim çarşı ve Mahalle bekçisi aday memurluğu henüz bitmedi eşim tayin talebinde bulundu ancak resmi olarak aday memur olduğu şifai olarakda işe alınırken ikametlerinin göz önünde bulundurulduğu gerekçesiyle talebi reddedildi şimdi ben adalet bakanlığına tayin veya geçici görevlendirilmem talebinde bulundum eşimle yeni evliyiz yeni memur olması dolayısıyla izin hakkı bile yok evlenmemize rağmen ev düzeni kuramadık bekar hayatlarımıza devam ediyoruz bekçilik yeni kadro emsal olmayabilir bize yol gösterebilirseniz çok seviniriz

admin Kullanıcı avatarı
Site Yöneticisi

Gulsahugur yazdı:
Selamlar ben adliyede sözleşmeli zabıt katibi olarak görev yapmaktayım 19 mayıs 2018 tarihinde evlendim eşim çarşı ve Mahalle bekçisi aday memurluğu henüz bitmedi eşim tayin talebinde bulundu ancak resmi olarak aday memur olduğu şifai olarakda işe alınırken ikametlerinin göz önünde bulundurulduğu gerekçesiyle talebi reddedildi şimdi ben adalet bakanlığına tayin veya geçici görevlendirilmem talebinde bulundum eşimle yeni evliyiz yeni memur olması dolayısıyla izin hakkı bile yok evlenmemize rağmen ev düzeni kuramadık bekar hayatlarımıza devam ediyoruz bekçilik yeni kadro emsal olmayabilir bize yol gösterebilirseniz çok seviniriz

Adalet Bakanlığı Memur Sınav, Atama Ve Nakil Yönetmeliği'nin 22.maddesinde, bu Yönetmelik kapsamındaki memurların unvan ve sınıf değişikliği olmaksızın naklen atanabilmeleri için; a) Görev yaptıkları adalet komisyonları yetki alanı içerisinde en az iki yıl hizmet etmiş olmaları, b)Atanmak istedikleri veya atanacakları yerlerde durumlarına uygun bir kadro ve ihtiyaç bulunmasının gerektiği belirtilmek suretiyle naklen atamaya ilişkin esasların düzenlendiği, 24'ncü maddesinin 1.fıkrasında, bu Yönetmelik kapsamındaki personelin; sağlık, eş durumu ve can güvenliği nedenleri ile 22'nci maddedeki şartlar aranmaksızın istekleri üzerine naklen atanabilecekleri, 3. fıkrasında, görev yapılan yere atanmadan önce var olan bir mazerete dayalı olarak nakil talebinde bulunulamayacağı belirtildikten sonra 25. maddesinde, sağlık mazereti nedeniyle naklen atama düzenlenmiş ve kendisinin veya kanunen bakmakla yükümlü olduğu kimselerden birinin görev yaptığı yerde kalmasının sağlık durumunu tehlikeye koyacağını sağlık kurulu raporuyla belgelendirenlerin, tedavinin yapılabileceği bir sağlık kurumunun bulunduğu veya yakınındaki bir yere naklen atanabilecekleri belirtilmiştir.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

Yıldırım99 Site Üyesi

Bende çarşı ve mahalle bekçisi olarak görev yapmaktayım eşim sağlık bakanlıgında ebe olarak görev yapıyo eş durum tayini için başvuruda bulunduğunda zorunlu tayine tabi olmadıgımız gerekçesi ile red edildi benim ağrıya gitmem istendi görüyorum ki sizde de tam tersi durum söz konusu bu konuda ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum

Dön İdare ve Vergi Hukuku