Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Okul kaydı hakkında.

Okul kaydı hakkında.

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

Mesaj 11 Ağu 2018 19:02
Lavinya1985 Site Üyesi

10yasindaki kizimin velayeti bende. Çalıştığım icin kizima annem bakıyordu. Ancak 1yilligina kizimi babasinin yanina göndermek zorundayim. Ordaki bir okula kayit yapilabilmesi için ne yapmam gerekiyor.

Mesaj 11 Ağu 2018 20:10
Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Lavinya1985 yazdı:
10 yasindaki kizimin velayeti bende. Çalıştığım için kizima annem bakıyordu. Ancak 1yilliğina kizimi babasinin yanina göndermek zorundayim. Ordaki bir okula kayit yapilabilmesi için ne yapmam gerekiyor.

Çocuğun ikametini babası yanında göstersin, siz mernis adresinden çocuğun ikametini sildirin babanın adresine kayıt yapılsın.
www.kararara.com

Mesaj 13 Ağu 2018 17:43
Lavinya1985 Site Üyesi

Nüfus müdürlüğüne gittim sizin söylediğiniz gibi yapabilirler mi diye sordum. Öyle bir şey olmayacağını kızımla benim babasının evine adresimizi taşımamız gerektiğini başka şekilde de bunun mümkün olmadığını söylediler ya da çocuğun velayetini vermem gerektiğini bunun içinde aile mahkemesine başvurmam söylediler. Velayet falan vermek istemiyorum Babası da evli olduğu için kaydımı oraya aldıramam. Ne yapmam gerek benim

Mesaj 13 Ağu 2018 18:23
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Lavinya1985 yazdı:
Nüfus müdürlüğüne gittim sizin söylediğiniz gibi yapabilirler mi diye sordum. Öyle bir şey olmayacağını kızımla benim babasının evine adresimizi taşımamız gerektiğini başka şekilde de bunun mümkün olmadığını söylediler ya da çocuğun velayetini vermem gerektiğini bunun içinde aile mahkemesine başvurmam söylediler. Velayet falan vermek istemiyorum Babası da evli olduğu için kaydımı oraya aldıramam. Ne yapmam gerek benim

Bu konuda çocuğun babasına noterden okul kaydı ve bu gibi idari işlemleri yapa bilmesi yönünde muvafakat gösterdiğinize dair vekaletname gönderirseniz bu problemin çözüleceğini sanıyorum veya bulunduğunuz yer ilçe milli eğitim müdürlüğünden bilgi ala bilirsiniz diye düşünüyorum. Bu konuda çocuğun velayetini babasına verme gibi bir zorunluluk yoktur, bu şekilde bir çözüm önerisi olan yanlış söylemiştir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Dön Aile ve Boşanma Hukuku