Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İdare ve Vergi Hukuku Ceza Davasının Beklenmesi

Ceza Davasının Beklenmesi

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...

Mesaj 15 Eyl 2018 03:49
etirose Site Üyesi

Hakkımdaki suçlamadan dolayı kamudaki görevimden çıkarılmıştım ve hakkımda ağır ceza mahkemesinde dava açılmıştı,ağır ceza mahkemesi bana ceza verdi, oradan istinaf derken dosyam yargıtaya gitti ve daha sonra suçsuz olduğum o sırada anlaşıldı ve yargıtay kararı esastan bozdu ve dosyayı bölge adliyeye incelenmesi için geri gönderdi.

İşten çıkarıldıktan sonra göreve iade için idare mahkemesinde dava açmıştım fakat idare mahkemesi ağır cezada bulunan dosyamın sonuçlanmasını beklemeden işe dönüş davamızı ret etti. İdare Mahkemesinin suçlandığım konuyla ilgili süren davamın sonucunu beklemesi gerekmez miydi? Göreve iade istemli dosyamızı bölge idare mahkemesine taşıdık. ceza davamın sonuçlanmasını beklemeden bölge idare mahkemesi de yine ret verir mi?

Sizden isteğim; işten çıkarılmasına ilişkin süren ceza davasının idare mahkemesi tarafından sonuçlanmasını beklemesi ve ona göre göreve dönüşüyle ilgili kanaat oluşturması gereklidir tarzı bir emsal karar var mıdır?
yani kararda diyecek ki; bu kişinin davası sonuçlanmadı, kararı kesinleşmedi o yüzden ret verilemez vs.

Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar.

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

• POPULER KONULAR

Dön İdare ve Vergi Hukuku