Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Eşya Hukuku Eş onayı ve ev satışı

Eş onayı ve ev satışı

Mülkiyet, Menkul, Gayrimenkul, Kat Karşılığı İnşaat, Ayni Hak, Tapu Sicili, Tapu İptali, Tescil, Kadastro, Orman, Zilyetlik, İrtifak, İpotek, Rehin, Muvazaa, Hazine, Ecri Misil, Satış Vaadi...

Mesaj 15 Eyl 2018 21:01
janissery Site Üyesi

Herkese iyi forumlar. Bir sorum olacak...

7 kardeşin eşit haklar ile sahip olduğu 2* katlı bahçeli bir ev var. Evin 2. katı kardeşlerden birinin kendi malı, sonradan yaptırma. Ancak evin zemin katı ve bahçesi resmi olarak 7 kardeşin ortak miras malı. Kardeşler evin 2. katının sahibi olan kardeşe vekalet vererek evi arsası ile birlikte satmasını istedi. Bu kısma kadar sorun yok. Ancak evin 2. katının sahibi olan kardeş diyor ki;
-Sizin karıma vekalet vermeniz gerekiyor. Ben tek başıma yetmiyorum kanun müsaade etmiyor. Diyor.
Bu durum diğer kardeşlere saçma geldi.

2. katın sahibi kardeş neden böyle birşey söylüyor maksadı ne olabilir?

Mesaj 16 Eyl 2018 09:32
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

janissery yazdı:
Herkese iyi forumlar. Bir sorum olacak...

7 kardeşin eşit haklar ile sahip olduğu 2* katlı bahçeli bir ev var. Evin 2. katı kardeşlerden birinin kendi malı, sonradan yaptırma. Ancak evin zemin katı ve bahçesi resmi olarak 7 kardeşin ortak miras malı. Kardeşler evin 2. katının sahibi olan kardeşe vekalet vererek evi arsası ile birlikte satmasını istedi. Bu kısma kadar sorun yok. Ancak evin 2. katının sahibi olan kardeş diyor ki;
-Sizin karıma vekalet vermeniz gerekiyor. Ben tek başıma yetmiyorum kanun müsaade etmiyor. Diyor.
Bu durum diğer kardeşlere saçma geldi.

2. katın sahibi kardeş neden böyle bir şey söylüyor maksadı ne olabilir? böyle bir şey yok satılacaksa vekalet kardeşe verilir iş biter
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Mesaj 16 Eyl 2018 15:28
janissery Site Üyesi

... hocam çok teşekkür ederim...

Mesaj 16 Eyl 2018 17:51
teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

::5
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

• POPULER KONULAR

Dön Eşya Hukuku