Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Geçici velayetin kaldırılması

Geçici velayetin kaldırılması

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

kimes Site Üyesi

Merhabalar..Dün çekişmeli boşanma davamızda geçici velayet raporu açıklandı..rapor kısaca şöyle; "anne baba maddi manevi eşit şartlarda..ilkokula geçen hafta başlayan tek kız çocuk ise hem anneye hem de babaya eşit sevgi dolu.. şartlar eşit olduğundan madem çocuk yaştan dolayı annede kalsın" diyerek çocuğu anneye verdiler..ben baba olarak pedagog raporuna bakarak itiraz etmeyi düşünüyorum..çünkü anne pedagoglara yalan beyan sunmuş..anne yaşadığımız şehir Aydın iken, ama kendisi İzmir de çalışıyor..her sabah 6 da kalkıp izmire, akşam 8 de izmirden eve geliyor..ben ise işyerimin arka sokağında evim var. evin 30mt ilerisinde de kızın yeni okulu var.. bu kısmı yalan beyan edip annenin kendi ailesi ile birlikte kaldığını yazmış.halbuki annenin ailesi yalovada..evde bakacak biri yok.bakıcı bulsa önceki iki deneme kızımla geçinememeleri ile kızımla kavga edilerek ayrılmayla sonuçlandı..Kızım haklı olarak baba ile yaşamak baba ile okula gidip gelmek baba ile oyun eğlence varken, "annenin olmadığı bir ortamda" elalemle veya dede hala başka kişilerle vakit geçirmek istemiyor..annede kaldığı günün ertesine "sabah çok erken beni al baba" diyor.. benim bu haksızlığa neler yapmam gerekli..pedagoglar bu kandırılmacalara neden önlem alamıyorlar..söylenenler neden doğrulanmıyor.çocuğun öğretim hayatı ve hem de ilkokul gözönündeyken.. 2 gün önce veli toplantısı oldu..ilk veli toplantısı..anne yok..izmirde..ben katıldım.. haksızlık değil mi bu?

ASiveMAVi Site Üyesi

Uzman kararına itiraz edip heyet raporu isteyin heyette pedagog uzman ve psikolog olacak tüm dosya üzerinden ve taraflarla ve çocuklarla birlikte ve ayrı ayrı görüşüp nihai kararı verecekler

Bu karar son karar gibi olur 3lü imzalı olduğu için hakim önem verir

Dön Aile ve Boşanma Hukuku