Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Çekişmeli Boşanma Davası ve Mal paylaşımı Davası

Çekişmeli Boşanma Davası ve Mal paylaşımı Davası

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

tan35 Site Üyesi

hocam son olarak birşey daha sorcam müsadenizle 8 yıl önce 2010 yılında eşim beni dövdü diye hastaneye gittim tutanak tutuldu rapor yazıldı 8 yıl önceki hastane kaydına ulaşabirmiyim? ulaşabilirsem mahkemede delil ıspat geçerli olurmu?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

tan35 yazdı:
hocam son olarak birşey daha sorcam müsadenizle 8 yıl önce 2010 yılında eşim beni dövdü diye hastaneye gittim tutanak tutuldu rapor yazıldı 8 yıl önceki hastane kaydına ulaşabirmiyim? ulaşabilirsem mahkemede delil ıspat geçerli olurmu?

Bu olaydan sonra yargıtayın birliktelik devam ettiği için af etmiş sayılır diyen kararda var sayılmaz diyen kararda var. Ama görüşüm af etmiş sayılacağınız yönünde.

Bu sağlık raporları kayıtları mevcut duruyor ise bir hastaneye baş vurun varsa alırsınız.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

tan35 Site Üyesi

avukatsız bu zamana kadar geldim açtığım tarihten bu zmana ek dilekçeler sundum 1.5 dkk telefonumda kayıtlı olan video da olan küfürleri cd atıp mahkemeye sundum mahkeme kalemi artık gün verilip mahkeme günü belirlencenk dedi ilk celsede nafaka bağlanırmı zor durumdayım kızımın yanında kalıyorum eşim boşanmak istemiyor ama ifadelerinde karalamaktan başka bşy yazmıyor teşekkür ederim

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

tan35 yazdı:
avukatsız bu zamana kadar geldim açtığım tarihten bu zmana ek dilekçeler sundum 1.5 dkk telefonumda kayıtlı olan video da olan küfürleri cd atıp mahkemeye sundum mahkeme kalemi artık gün verilip mahkeme günü belirlencenk dedi ilk celsede nafaka bağlanırmı zor durumdayım kızımın yanında kalıyorum eşim boşanmak istemiyor ama ifadelerinde karalamaktan başka bşy yazmıyor teşekkür ederim

Bu mesajınızda sormak istediğiniz nafaka durumu zannedersen diğer sorunuzla ilgili gerekli cevaplar önceki mesajlarım da belirtmiş idim.

Şimdi boşanma davası açıldığında hakim ön işlemleri bitirdikten sonra duruşmalara geçer bu arada eşinizin ve sizin Ekonomik ve mali durumlar araştırmasını yaptırır ve buna göre davanın açıldığı tarihten itibaren tedbir nafakasına hükmeden, bu demek değildir ki hemen ilk duruşmada nafaka verip hemen tahsil et anlamana gelmez bu süre bir iki duruşmada süre bilir yalnız nafaka davanın açıldığı tarihten itibaren geçerli olur, aradan bir zaman geçse de bunları toplu olarak ta ala bilirsiniz nafaka hükmedilip bununla ilgili karar verildiğinde kararı icra takibine koyarak tahsil ede bilirsiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Önceki

Dön Aile ve Boşanma Hukuku