ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
kandamlasi
Site Üyesi

Re: ERTELEME SÜRESİ İÇİNDE TEKRAR UYUŞTURUCU KULLANMA VEYA BULUNDURMA SUÇU

Mesaj gönderen kandamlasi » 11 Oca 2019 16:51

peki neden sayfanın son sayfasinda boyle bir yazi yaziyor 352 sayili adli scil kanunun 6 maddesi ve 5271 sayili ceza mahkemesi kamunun 171/5 maddesi uyarinca adli scil kaydina işlenmesi icin adli scile gondermesilmesine birde bir sorum daha olucakti denetim kagidi geldikten sonra kac gün icinde gitmemiz lazim tahrih gün vs yazmiyor kagitta

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Admin » 11 Oca 2019 16:56

kandamlasi yazdı:peki neden sayfanın son sayfasinda boyle bir yazi yaziyor 352 sayili adli scil kanunun 6 maddesi ve 5271 sayili ceza mahkemesi kamunun 171/5 maddesi uyarinca adli scil kaydina işlenmesi icin adli scile gondermesilmesine birde bir sorum daha olucakti denetim kagidi geldikten sonra kac gün icinde gitmemiz lazim tahrih gün vs yazmiyor kagitta
İlk sorunuza yeterince cevap verilmiştir.

Denetimli serbestlik müdürlüğünden gelecek tebligatta tarih saat vs yazar, ona göre hareket edersiniz.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

tony3457
Site Üyesi

Mesaj gönderen tony3457 » 14 Oca 2019 11:04

hocam merhaba benim bi sorum olucaktı

geçen sene polis memurları beni çevirdi fakat üzerimde hiç bir şekilde uyuşturucu madde çıkmadı polis ifadesinde üstümden çıktığını belirtti kendi ifademde üstümden çıkmadığını belirrtiim savcı mahkemeye çıkmadan denetimli serbestlik verdi ve denetimli serbestliğe giderken 6 ay sonra tekrar polisler çevirdi üzerimde hiçbir şekilde uyuşturucu bir cisim çıkmadı şu araç plakalı araçda çıkdığını belirrtti 0,8 gr olarak belirttilerbenim ifademde üzerimden çıkmadığını belirttim hakkımda denetimli serbestlik bozulduğuba dair mahkeme kararı çıkdı martın 4 dünde mahkemem var

nasıl bi cezaya tabi tutunurum

hiç bir şekilde benim üzerimden bir cisim çıkmadı maddelerde parmak izim de yok araçda çıkdığını belirterek benim adıma öyle bi araçda yok nasıl bi yol izlersem ceza almam avukat tutsam faydası olurmu hocam

hocam benim için çok önemli ceza alırsam hayatım kararma sebebi olur

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 14 Oca 2019 11:32

tony3457 yazdı:hocam merhaba benim bi sorum olucaktı

geçen sene polis memurları beni çevirdi fakat üzerimde hiç bir şekilde uyuşturucu madde çıkmadı polis ifadesinde üstümden çıktığını belirtti kendi ifademde üstümden çıkmadığını belirrtiim savcı mahkemeye çıkmadan denetimli serbestlik verdi ve denetimli serbestliğe giderken 6 ay sonra tekrar polisler çevirdi üzerimde hiçbir şekilde uyuşturucu bir cisim çıkmadı şu araç plakalı araçda çıkdığını belirrtti 0,8 gr olarak belirttilerbenim ifademde üzerimden çıkmadığını belirttim hakkımda denetimli serbestlik bozulduğuba dair mahkeme kararı çıkdı martın 4 dünde mahkemem var

nasıl bi cezaya tabi tutunurum

hiç bir şekilde benim üzerimden bir cisim çıkmadı maddelerde parmak izim de yok araçda çıkdığını belirterek benim adıma öyle bi araçda yok nasıl bi yol izlersem ceza almam avukat tutsam faydası olurmu hocam

hocam benim için çok önemli ceza alırsam hayatım kararma sebebi olur

Bu konuda gerçekten bir ceza avukatından yardım almanı öneriyorum, Bazı üyelerimiz işlenmediği halde işlenmiş gibi gösterilerek mağdur edildikleri konusunda sitemizde yakınmalarda bulunduğu mesajlarından anlaşılmaktadır.

Örnek olay.

viewtopic.php?f=21&t=475703
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

tony3457
Site Üyesi

Mesaj gönderen tony3457 » 14 Oca 2019 14:08

hocam ben her türlü teste hazırım fakat avukat tutacak gücüm yok kendi savunmamı kendim yapmak istiyorum darp raporumda var herşeyim var polis memuru uyusutrucuya yerde buldu benim olduğumda dair ifade yazdı motor kullanıodum bnde faket benim motor ehliyetim yok ona ceza kesmedi normalde kesmesi lazımdı ben de ona göre ifade versem iş yaparmı

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 15 Oca 2019 07:24

tony3457 yazdı:hocam ben her türlü teste hazırım fakat avukat tutacak gücüm yok kendi savunmamı kendim yapmak istiyorum darp raporumda var herşeyim var polis memuru uyusutrucuya yerde buldu benim olduğumda dair ifade yazdı motor kullanıodum bnde faket benim motor ehliyetim yok ona ceza kesmedi normalde kesmesi lazımdı ben de ona göre ifade versem iş yaparmı

Siz yinede sürücü belgesiz motor kullandığınızı değilde, olayın bu şekil olduğunu hakkınızda yapılan iddia ve isnatları kabul etmediğiniz yönde savunmanızı yapın.

WWW.KARARARA.COM

Yusufum12
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yusufum12 » 15 Oca 2019 21:35

Sayın abim ben illeti içtim diye beni hapishanede yatırırlar mi yoksa sicilim kirlenmesin veya bırakmam için bana yardımcı mi olurlar valla kafayı yedim ya düşün düşün deli olacam artık veya icicilikten para cezasına çevirebilir miyim ben ceza verirlerse yardımcı olursanız s3vinirim

Ugurrr
Site Üyesi

Mesaj gönderen Ugurrr » 16 Oca 2019 01:36

Merhaba abim denetime 2 kez gitti sonra gidemedi ve 2 verilen haktada gidemedi arabada uyusturucu bulunmaktan bu denetim şimdi kamu dava açmış mahkemesi var ceza alır mı

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 16 Oca 2019 08:34

Yusufum12 yazdı:Sayın abim ben illeti içtim diye beni hapishanede yatırırlar mi yoksa sicilim kirlenmesin veya bırakmam için bana yardımcı mi olurlar valla kafayı yedim ya düşün düşün deli olacam artık veya icicilikten para cezasına çevirebilir miyim ben ceza verirlerse yardımcı olursanız s3vinirim

Siz bu illeti içtiniz diye şimdilik size ceza evi yolu görünmüyor, tabi ki bu ceza evini görmemeniz için sizin uymanız gereken bir dizi kurallar var.

Savcılık hakkınızda şimdilik kamu davasının açılması ertelemesi kararı verecek ve sizin hakkınızda tedavili denetimli serbestlik uygulayacaktır. Yani hakkınızda hemen mahkemeye bu içmiş bunu cezalandır demeyecektir. İŞTE EN BÜYÜK ŞANSI BURADA YAKALAMIŞ OLUYORSUNUZ.

Bu işlemlerle ilgili size aynen tebligatlar gelecek ve o gönderilen tebligatlarda ne yapmanız gereken bilgiler yazmaktadır, siz sadece verilen talimatlara uyarsanız siciliniz kirlenmeyecek sabıkanız da olmayacaktır.

Bu tebligatları aldıktan sonra denetime tabi süreniz başlayacak ve o illetten uzak durmaz ve tahlillerinde bir sakatlık çıkarsa, verilen talimatlara uymaz iseniz, işte o zaman denetime uymadığınız dan dolayı denetiminiz kapatılır ve savcıya bu hiç bir şeye uymuyor na yaparsan yap bunu diye dosyanız gönderdiklerinde işte o zaman ceza evi yolu başlıyor.

onun için denetim süreni hassas bir şekilde takip ederseniz tekrardan bu illetten uzaklaşmış ve tertemiz bir sicille hayata başlamış olacaksınız.

WWW.KARARARA.COM

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 16 Oca 2019 08:40

Ugurrr yazdı:Merhaba abim denetime 2 kez gitti sonra gidemedi ve 2 verilen hakta da gidemedi arabada uyuşturucu bulunmaktan bu denetim şimdi kamu dava açmış mahkemesi var ceza alır mı

Evet mahkeme geçmişteki sicilini de inceleyecek, ve 1 Yıl 8 Ay Ceza alma ihtimali çok kuvvetli, bu cezayı geçmişteki siciline göre değerlendirecek geçmişte sabıkası varsa doğru içeri, eğer sabıka yok ise bir sefere mahsus bu verdiği cezayı HAGB kararı ile 5 yıl erteleyecek, bu süreyi ihlal etmemeye özen gösterecek eğer ihlal ederse bu cezayı çekecek.

WWW.KARARARA.COM