Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Miras Hukuku Tarla satışı olacaktı ama mirasçılardan biri yoğun bakıma alındı. Ne yapacağız?

Tarla satışı olacaktı ama mirasçılardan biri yoğun bakıma alındı. Ne yapacağız?

Miras, Kanuni Mirasçılar, Veraset İlamı, Muris Muvazaası, Vasiyet, Miras Sözleşmesi, Reddi Miras, Saklı Pay, Tasarrufun İptali, Iskat, Tasarruf Nisabı, Tereke...

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Rica ederiz, kolay gelsin.

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

sebmer Site Üyesi

Merhaba. 5 mirasçıdan vefat eden mirasçımızın çocukları veraset ve intikale başlayacaktı ancak bu mirasçıdan geriye yüklü miktarda borç kaldığını öğrendik. Şimdi çocuklar bu payı reddi miras yapmak istiyor. Bu durumda diğer mirasçılar olarak kendi payımızı satmak için onların reddi miras sonucunu mu bekleyeceğiz? Elbirliği mülkiyet çünkü. İzale-i şuyuya gerek kalmadan biz diğer mirasçılar payımızı yakın zamanda satmak istiyoruz ama tapuda kimse sorumuza net cevap veremedi, resmen başlarından attılar bizi . Sizden bilgi almak istedim, ona göre adım atacağım. Ben de öğrenciyim, bana sen koştur biz anlamıyoruz diyorlar ama bu işlerle benim de kafam çorba oldu :(

sebmer Site Üyesi

Mirasçılardan birinin yüklü miktarda borcu olmasından diğer mirasçılar da etkileniyor ve miras paylarının satışı için izale-i şuyudan başka seçenek kalmıyormuş. Öğrendiğimi paylaşmak istedim, bu bilgi belki birilerinin işine yarar.

Önceki

Dön Miras Hukuku