İcra kanalı ile çocuk teslimi hakkında

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
Esle.eslem
Site Üyesi

İcra kanalı ile çocuk teslimi hakkında

Mesaj gönderen Esle.eslem » 15 Ara 2018 10:47

Babanın icrayla çocuk alması ayin ilk ve son haftası olarak belirlendi fakat bugün ayin 15 olmasına rağmen icra memuru çocuğu benden aldı karara göre ilk ve son haftası olmasına rağmen icra memuru böyle bir hata yapabilir mi şuan ne yapmam gerekli bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Re: İcra kanalı ile çocuk teslimi hakkında

Mesaj gönderen teoman » 15 Ara 2018 11:35

Esle.eslem yazdı:Babanın icrayla çocuk alması ayin ilk ve son haftası olarak belirlendi fakat bugün ayin 15 olmasına rağmen icra memuru çocuğu benden aldı karara göre ilk ve son haftası olmasına rağmen icra memuru böyle bir hata yapabilir mi şuan ne yapmam gerekli bilgilendirirseniz sevinirim teşekkürler
Konunun tam içeriğini bilmemekle birlikte, icra memurunun bu konuda hata yapacağını sanmıyorum muhakkak elinde dayanağı olmayan bir nedenle icra memuru keyfe keder hukuk dışı işlem yapmaz, Muhakkak hukuka uygun bir işlem yaptığı kanaatindeyim. Yinede bu konuda evrak ve çocuk teslim takibi hususunda işlemin incelenmesi neticesinde bu ancak tespit edile bilir.

Mahkeme kararında ayın ilk hafta sonu ve son hafta sonları şahsi ilişki kararı verilen bir ilamın ayın ortasında icra memuru ile infaz edilmesi konusunda mesajımda da belirtiğim gibi infaz edilen dosyanın incelenmesi neticesinde usule uygun olup olmadığı ancak anlaşıla bilir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR » 15 Ara 2018 17:30

Genellikle bu tür kararlarda ayın 1. ve 3. haftası olarak verildiğine rastlamaktayım. İlk ve son haftası olarak hiç rastlamadım. Belki kararı farklı hatırlıyorsunuzdur. Elinizde karar varsa tekrar kontrol edebilir misiniz? Çünkü bu kararlar yalnızca verildiği haftalarda uygulanır ve uygulanmayan haftaların başka bir zaman telafisi olmaz.
Resim

Esle.eslem
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esle.eslem » 23 Ara 2018 22:32

Kararda ilk ve son haftası diyor sırf velayette problem yaşamamak adına memurlara zorluk cıkarmamaya çalışıyorum..lakin baba sağlıklı bir baba değil çocuk ana okuluna gidiyor ankara bolu arasinda her gidip geldiginde gerek psikolojik gerek bedenen çok fazla yıpranıyor...avukatım sağlıklı düşünen bir anne olarak bunlari simdilik görmezden gelmemi istesede bu durum bende baskı oluşturmakta..Boşanma davasina gecici hakimler bakmata suan oglum pedegog yardimi almakta yatili gitmesinin cocukta kotu etkiler olusturdugunu bu surecin daha yavaş ilermesi icin rapor sunabilecegini hakimden pedegogumuzun görüş bildirmesini defalarca istememize ragmen red gördü bu konuda bosanma davası haric ne yapabilirim ???

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 24 Ara 2018 10:58

Esle.eslem yazdı:Kararda ilk ve son haftası diyor sırf velayette problem yaşamamak adına memurlara zorluk cıkarmamaya çalışıyorum..lakin baba sağlıklı bir baba değil çocuk ana okuluna gidiyor ankara bolu arasinda her gidip geldiginde gerek psikolojik gerek bedenen çok fazla yıpranıyor...avukatım sağlıklı düşünen bir anne olarak bunlari simdilik görmezden gelmemi istesede bu durum bende baskı oluşturmakta..Boşanma davasina gecici hakimler bakmata suan oglum pedegog yardimi almakta yatili gitmesinin cocukta kotu etkiler olusturdugunu bu surecin daha yavaş ilermesi icin rapor sunabilecegini hakimden pedegogumuzun görüş bildirmesini defalarca istememize ragmen red gördü bu konuda bosanma davası haric ne yapabilirim ???

Şu aşamada anlatımlarınıza göre zaten avukatınız da gerekli bilgileri vermiş ve yapılması gerekeni de yapmış görülmektedir. Bunun dışında pekte yapılacak bir durum görülmemektedir. Yalnız şahsi münasebetin tekrardan düzenlenmesi konusunda bir talepte bulunula bilir diye düşünüyorum.

WWW.KARARARA.COM

Esle.eslem
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esle.eslem » 24 Ara 2018 15:19

Avukatimin önceligi boşanma davasının esası cocuga odaklandigimizda davayi kaçırdığı noktalar olduğu görüşünde.. ama benim önceligim bir anne olarak evladimin psikolojisi kisisel iliskinin duzunlemesi konusunda tekrar bir dava acmam gerektigini dile getirdiniz yanlış anlamadiysam bu surecinde uzun zaman aldığını gördüm araştırdığım emsal kararlardan dolayı bilgilendirdiginiz için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 25 Ara 2018 09:33

Esle.eslem yazdı:Avukatimin önceligi boşanma davasının esası cocuga odaklandigimizda davayi kaçırdığı noktalar olduğu görüşünde.. ama benim önceligim bir anne olarak evladimin psikolojisi kisisel iliskinin duzunlemesi konusunda tekrar bir dava acmam gerektigini dile getirdiniz yanlış anlamadiysam bu surecinde uzun zaman aldığını gördüm araştırdığım emsal kararlardan dolayı bilgilendirdiginiz için teşekkürler.
Tekrar dava açmanız değil aynı mahkemeden tekrardan şahsi ilişkinin düzenlenmesi konusunda talepte buluna bilirsiniz.

WWW.KARARARA.COM

Esle.eslem
Site Üyesi

Mesaj gönderen Esle.eslem » 26 Ara 2018 01:43

Bu konudaki dilekcelerimiz red görmekte

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR » 06 Mar 2019 22:11

Doktor raporu, darp-cebir raporu, çocuk teslim tutanağı, kolluk şikayeti gibi şahsi görüşme süresinin kısıtlanması gerektiğine dair Mahkemeyi ikna edecek yeterli ve somut delil sunmanız gerekir.
Resim