Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Aile ve Boşanma Hukuku Boşanma ve Mal Paylaşım davasının birlikte açılması.

Boşanma ve Mal Paylaşım davasının birlikte açılması.

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...

ihakkis Site Üyesi

Karşı taraf boşanma davası davası ile birlikte mal rejimi davasıda açtı, biz boşanma gerçekşeşmedi diye itiraz ettik.
Karşı tarafın açtığı mal rejimi davasında 6284 nolu yasa ile uzaklaştırıldığım aile konutunda kullandığımız ev eşyalarından hiç bahsedilmemekte, ben aile konutundaki ortak kullandığımız ev eşyaları için ayrıca dava açmam gerekirmi veya bu konu mal rejimi davasında görüşülecekmi. Saygılar

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

ihakkis yazdı:
Karşı taraf boşanma davası davası ile birlikte mal rejimi davasıda açtı, biz boşanma gerçekşeşmedi diye itiraz ettik.
Karşı tarafın açtığı mal rejimi davasında 6284 yasa ile uzaklaştırıldığım aile konutunda kullandığımız ev eşyalarından hiç bahsedilmemekte, ben aile konutundaki ortak kullandığımız ev eşyaları için ayrıca dava açmam gerekir mi veya bu konu mal rejimi davasında görüşülecek mi. Saygılar

Boşanma davası ile mal paylaşım davası birlikte açıla bilir mi sorusuna cevaben evet açıla bilir. Mal paylaşım davasının açılması için boşanma davasının kesinleşmesi beklenmeye bilir gel gelelim boşanma davasının sonucu beklenecektir. Yani tek bir dilekçe ile açılmış ise bu mal paylaşım konusu ayrı bir esas numarasına kayıt edilerek boşanmanın sonucunu bekleyecektir.

Ayrıca evin ve ev içerisinde kullanılan eşyaların aile konutu olarak kendinize dava sonuçlanana kadar özgülenmesini mahkemesinden talep ede bilirsiniz.

İlgili Kararlar
viewtopic.php?f=47&t=24863
www.kararara.com

ihakkis Site Üyesi

Evlenme tarihi 2000 yılından önceki evlilikten, eşlerin birine ailesinden 2018 yılında gayri menkul miras gelirse boşanma davasında öbür eş bu mirastan hak talep edebilirmi. saygılar

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

ihakkis yazdı:
Evlenme tarihi 2000 yılından önceki evlilikten, eşlerin birine ailesinden 2018 yılında gayri menkul miras gelirse boşanma davasında öbür eş bu mirastan hak talep edebilirmi. saygılar

Edemez.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

ihakkis Site Üyesi

2000 yılından önce edindiğim, hepsi ailemden miras yoluyla bana intikal eden ve adıma tapuda kayıtlı beş adet taşınmaza eşim tarafından ihtiyati tedbir2 şerhi koydurulmuş. İhtiyati tedbir2 nedir eşim bu taşınmazlar üzerinde hak iddia edebilirmi, boşanma davasında daha ilk duruşmaya çıkacagız ayriyeten eşim mal rejimi davasıda açmıştı mal rejimi davası için boşanma gercekleşmedi diye itiraz etmiştim. Adıma kayıtlı taşınmazları satmayı düşünmüyorum yinede ihtiyati tedbir kararına itiraz etmelimiyim. Saygılar

Sonraki

Dön Aile ve Boşanma Hukuku