Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Miras Hukuku Reddi miras sonrası gelen yurtdışı mirası

Reddi miras sonrası gelen yurtdışı mirası

Miras, Kanuni Mirasçılar, Veraset İlamı, Muris Muvazaası, Vasiyet, Miras Sözleşmesi, Reddi Miras, Saklı Pay, Tasarrufun İptali, Iskat, Tasarruf Nisabı, Tereke...

berkcan09 Site Üyesi

Merhaba. Babamı 2001 yılında kaybettim vefat edince borcundan dolayı reddi miras yaptık. 15 yıl sonra babamın anne tarafından yurtdışından miras gelecek gibi şu anda miras devam ediyor. Bu miras gelirse gelen mirassa çoçukların hakkı olur mu? Bu arada annem de 2002 yılında vefat etti. 2001 yılında ben 10 yaşındaydım Benim adıma annem reddi miras etti

CoskunISIKDEMIR Kullanıcı avatarı
Editör

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

berkcan09 yazdı:
Merhaba. Babamı 2001 yılında kaybettim vefat edince borcundan dolayı reddi miras yaptık. 15 yıl sonra babamın anne tarafından yurt dışından miras gelecek gibi şu anda miras devam ediyor. Bu miras gelirse gelen mirasa çocukların hakkı olur mu? Bu arada annem de 2002 yılında vefat etti. 2001 yılında ben 10 yaşındaydım Benim adıma annem reddi miras etti

Babanız 2001 yılında vefatı üzerine babanızın borçlarından dolayı aile fertleri olarak bu borçlardan etkilenmemek üzere reşit olun veya olmayın babadan kalacak mirasa karşı reddi mirasta bulundunuz.

Burada baba annenizden intikal edecek olan mirasçı torunları olarak sizler etkilenmeden bu kalacak mirasta haklarınız olacak ve ala bileceksiniz.

‘Babasının mirasını reddeden evlat, babasından sonra ölen babaannesinin mirasçısı olur; babasının mirasını reddetmesi durumu babaannesinden mirasçı olmasına engel teşkil etmez.’ (2.HD. 6.2.1951 T. 7527 / 989)
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Dön Miras Hukuku