Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku Eft ile borç gönderilmesi ve tahsili hk.

Eft ile borç gönderilmesi ve tahsili hk.

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

Mirror Site Üyesi

Merhaba,
Arkadaşıma eft aracılığıyla borç para göndermiştim.Uzun zaman geçmesine rağmen gönderdiğim parayı geri alamadım.Eft açıklama kısmına ; “isim soyad hesabına geri geri ödenmek üzere 1000 TL ödünç para yatırılmıştır” şeklinde not eklemiştim.Bu açıklamayı kanıt olarak ele aldığımızda gönderdiğim miktarı nasıl tahsil edebilirim ?

Şimdiden ilginize teşekkür ederim .

Mirror Site Üyesi

Borçlunun üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığı veya sgk kaydı yoksa icra takibi başlatmanın bir anlamı var mı ?
Sonuç alabilir miyiz ?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Mirror yazdı:
Merhaba,
Arkadaşıma eft aracılığıyla borç para göndermiştim.Uzun zaman geçmesine rağmen gönderdiğim parayı geri alamadım.Eft açıklama kısmına ; “isim soyad hesabına geri geri ödenmek üzere 1000 TL ödünç para yatırılmıştır” şeklinde not eklemiştim.Bu açıklamayı kanıt olarak ele aldığımızda gönderdiğim miktarı nasıl tahsil edebilirim ?

Şimdiden ilginize teşekkür ederim .

Mirror yazdı:
Borçlunun üzerine kayıtlı herhangi bir mal varlığı veya sgk kaydı yoksa icra takibi başlatmanın bir anlamı var mı ?
Sonuç alabilir miyiz ?

Sonuç alına bilir mi,? tahsil imkanının olmaması neticesi sıkıntılı bir durum tabi ki, icra takibi yapa bilirsiniz takibe itirazda edile bilir veya takibi kesinleştirede bilirsiniz, bunun peşine düşersiniz haliyle masraflarda yapacaksınız tek masrafla işler bitmiyor yani, yinede kişinin bir yerde bir birikimine veya çalışmaya başlarsa maaşına haciz uygulaya bilirsiniz, neticede 1000 Tl nize uğraşılar beklemeler neticesi yüksek miktarda da tahsil imkanı ola bilir veya olmaya da bilir. Taktir sizin.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Dön Borçlar Hukuku