Mülkiyeti muhafaza kaydıyla araç satışı

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...
tilki2020
Site Üyesi

Mülkiyeti muhafaza kaydıyla araç satışı

Mesaj gönderen tilki2020 » 03 Oca 2019 01:10

şimdi öncelikle selamlar bir arkadaşım abisine vekalet veriyor araç almak satmak için abisi arabayı alıyor ama mülkiyeti muhafazalı sonra aracı taksitleri ödenmiyor araç sahibi başka ama araçta muhafaza var karşı taraf ödenmedigi icin icraya veriyor şimidi araç bağlanmış senetler icraya verilmiş senet mehmet çakır adına araç hatice çakır adına tamam araç gitsin diyor hatıce cakır bu borç hatıce cakıra kalırmı hatıce cakırın hiç bir imzası yok senette ve sözleşmede sözleşmede abisinin imzası varmış ne yapabilir teşekkürler borçlü olmaz ama araç satılır diye düşünuyorum ben ha bu arada hatıce cakır adına icra işlemi başlamış yasal mı

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Re: Mülkiyeti muhafaza kaydıyla araç satışı

Mesaj gönderen Admin » 03 Oca 2019 10:17

tilki2020 yazdı:şimdi öncelikle selamlar bir arkadaşım abisine vekalet veriyor araç almak satmak için abisi arabayı alıyor ama mülkiyeti muhafazalı sonra aracı taksitleri ödenmiyor araç sahibi başka ama araçta muhafaza var karşı taraf ödenmedigi icin icraya veriyor şimidi araç bağlanmış senetler icraya verilmiş senet mehmet çakır adına araç hatice çakır adına tamam araç gitsin diyor hatıce cakır bu borç hatıce cakıra kalırmı hatıce cakırın hiç bir imzası yok senette ve sözleşmede sözleşmede abisinin imzası varmış ne yapabilir teşekkürler borçlü olmaz ama araç satılır diye düşünuyorum ben ha bu arada hatıce cakır adına icra işlemi başlamış yasal mı

Olayınızın niteliği gereği bir avukatın hukuki yardımından faydalanmanızı tavsiye ederim. Vermiş olduğunuz kısıtlı bilgilerle buradan alacağınız yorumlar sizi yanlış yönlendirebilir ve hak kaybına uğrayabilirsiniz.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.