Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İdare ve Vergi Hukuku İdare mahkemesinin evrak isteği

İdare mahkemesinin evrak isteği

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...

mirsadd Site Üyesi

SGK ya karşı idare mahkemesine açtığım davada mahkeme milli savunma bakanlığını 3. taraf olarak ekledi ve evrak talebinde bulundu ve 15 gün içerisinde gönderilmesi zorunludur ibaresi yer alan tebliğatta 50 gün sonra cevap verildi ve cevap mahkemenin istediği evraklar olmadığı için tekrardan 2.kez evrak talebinde bulunuldu cevap tekrar aynısı oldu . bu durumda mahkeme karar mı verir yoksa tekrar evrak talebinde mi bulunur? bu durum davama nasıl yansır mahkemenin istediği evrağın gönderilmemesi gibi keyfi bir durum nasıl olur. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

mirsadd yazdı:
SGK ya karşı idare mahkemesine açtığım davada mahkeme milli savunma bakanlığını 3. taraf olarak ekledi ve evrak talebinde bulundu ve 15 gün içerisinde gönderilmesi zorunludur ibaresi yer alan tebliğatta 50 gün sonra cevap verildi ve cevap mahkemenin istediği evraklar olmadığı için tekrardan 2.kez evrak talebinde bulunuldu cevap tekrar aynısı oldu . bu durumda mahkeme karar mı verir yoksa tekrar evrak talebinde mi bulunur? bu durum davama nasıl yansır mahkemenin istediği evrağın gönderilmemesi gibi keyfi bir durum nasıl olur. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Mahkeme konunuzla ilgili olarak MSB davaya dahil edildiği için bu evrakı temin edecektir, süre yönünden uzamaları maalesef olmaktadır, eğer karşıda istenen evraklar bulunmuyor ise kurum bunu bildirir ve dava ona göre seyir eder, kurum elinde bulunan evrakı vermeme gibi durumu söz konusu olamaz
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

mirsadd Site Üyesi

Teoman bey cevabınız için teşekkürler.
Ancak benim mahkemeye sunduğum evraklar zaten MSB den alınan imzalı mühürlü evraklardır. Mahkeme bu evraklara göre karar vermez mi? Ayrıca dava zaten çok uzadı 3. kez evrak talebinde bulunulması benim davamın gereksiz uzamasına yol açmaz mı?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

mirsadd yazdı:
Teoman bey cevabınız için teşekkürler.
Ancak benim mahkemeye sunduğum evraklar zaten MSB den alınan imzalı mühürlü evraklardır. Mahkeme bu evraklara göre karar vermez mi? Ayrıca dava zaten çok uzadı 3. kez evrak talebinde bulunulması benim davamın gereksiz uzamasına yol açmaz mı?

Mahkeme elinizdeki evraklar doğrultusunda karar vermez, bu evrakları kurumdan karar doğrultusunda ister, evet maalesef uzamalar bu yönde olmaktadır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

beratgil Kıdemli (**) Üye

Teoman Bey Bende bir şey sormak istiyorum;

idare mahkemesi idareye Tebligat zarfı içeresinde Dava dilekçesini gönderiyor Ama hiçbir şey istemiyor. Tebligat zarfı üzerinde 01.02.2019 tarihli dava dilekçesi var diyor diğeri avukatın açıklamaları.

İdare Mahkemesi ne demek istiyor. ?

Başkalarında ise ara kararla şunu bunu onu bana gönder deyip dava dilekçesini gönderiyor.İnsan bundan ne istiyor anlıyor.

Sonraki

Dön İdare ve Vergi Hukuku