Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Borçlar Hukuku Asliye Ticaret Mahkemesinin Verdiği Kararın Temyizi

Asliye Ticaret Mahkemesinin Verdiği Kararın Temyizi

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...

MESUT KAYA Site Üyesi

Merhaba Arkadaşlar,
Yargılanmakta olduğum As.Tic.Mahkemesi Kararını Temyiz etmek için başvuruda bulundum.Yaklaşık iki ay oldu önceki gün uyaptan baktım .Hakim 2250 Tl. Mahkeme harcı yatırmam gerektiği hususunda karar vermiş,halbuki dilekçeyi verdiğim zaman yazı işleri ödemem gereken masrafı kendileri belirtti bende vezneye yatırmıştım.Şimdi size sorum şu istenilen para Mahkeme harcı kesinleşmeyen bir kararın harcı olurmu Dava kısmen kabul edilmişti. Bu durumda ne yapabilirim herhangi bir itiraz etme hakkım varmı? Eğer bu parayı yatırmaz isem kararın istinafa gönderilmeyeceği yazılmakta sizce ne yapabilirim .Bilgi verebilirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.

MESUT KAYA Site Üyesi

Sayın Yöneticilerim, bu soruma cevap verirseniz sevinirim.Teşekkürler

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

MESUT KAYA yazdı:
Merhaba Arkadaşlar,
Yargılanmakta olduğum As.Tic.Mahkemesi Kararını Temyiz etmek için başvuruda bulundum.Yaklaşık iki ay oldu önceki gün uyaptan baktım .Hakim 2250 Tl. Mahkeme harcı yatırmam gerektiği hususunda karar vermiş,halbuki dilekçeyi verdiğim zaman yazı işleri ödemem gereken masrafı kendileri belirtti bende vezneye yatırmıştım.Şimdi size sorum şu istenilen para Mahkeme harcı kesinleşmeyen bir kararın harcı olurmu Dava kısmen kabul edilmişti. Bu durumda ne yapabilirim herhangi bir itiraz etme hakkım varmı? Eğer bu parayı yatırmaz isem kararın istinafa gönderilmeyeceği yazılmakta sizce ne yapabilirim .Bilgi verebilirseniz sevinirim.Teşekkür ederim.

Adli yargıdaki istinaf başvurusu sırasında başvuru harcıyla birlikte peşin karar harcı "nispiyse 1/4 maktuysa tamamı" alınıyor diye biliyorum tam emin değilin bu konu hakkında kalemden sağlıklı bilgi ala bilirsiniz diye düşünüyorum.
www.kararara.com

MESUT KAYA Site Üyesi

Teşekkür ederim

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Rica ederiz.
www.kararara.com

Dön Borçlar Hukuku