Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Miras Hukuku MİRAS KALAN BORÇ NEDENİYLE İCRA

MİRAS KALAN BORÇ NEDENİYLE İCRA

Miras, Kanuni Mirasçılar, Veraset İlamı, Muris Muvazaası, Vasiyet, Miras Sözleşmesi, Reddi Miras, Saklı Pay, Tasarrufun İptali, Iskat, Tasarruf Nisabı, Tereke...

avmustafa35 Site Üyesi

Babanın vefatı sonrasında reddi miras yapmayan eş ve kızı hakkında murisin banka kredi borcu nedeniyle, icra işlemi başlatılabilir mi? Alınan dul ve yetim maaşına haciz konulabilir mi?

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

avmustafa35 yazdı:
Babanın vefatı sonrasında reddi miras yapmayan eş ve kızı hakkında murisin banka kredi borcu nedeniyle, icra işlemi başlatılabilir mi? Alınan dul ve yetim maaşına haciz konulabilir mi?

Konunuzla ilgili bire bir örtüşen yargıtay kararı okumadım ama bu yünde karar ola bilir. Mirasçılar reddi miras yapmadıklarına göre Banka murisin kredi kartı borcu nedeni ile mirasçılara karşı icra takibi yapa bilir, Yalnız reddi miras yapılsın veya yapılmasın murisin maaşı terekeye dahil olmadığına göre mirasçısı eşi ve çocuğu yönünden kabul edilen Dul ve Yetim maaşı üzerine haciz konulamayacağı kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

avmustafa35 Site Üyesi

Bildiğim kadarıyla Dul ve Yetim maaşı üzerine kendi rızaları olmadığı sürece haciz konulamıyor diye biliyorum. Ancak borcun miras ile kalması kafamı biraz meşgul etti. Yardımınız için teşekkür ederim...

Dön Miras Hukuku