CEZA EVİ SÜRECİ HK.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
bahtıkara
Site Üyesi

CEZA EVİ SÜRECİ HK.

Mesaj gönderen bahtıkara » 12 Oca 2019 19:37

pazartesi günü infazdan 10 gün yatarım oldugunu öğrenmiş oldugum cezam ıcın gidecegim

yıllık izne ayrılmam gerekecek bu durumda 10 gün kesin yatarmıyım yoksa daha kısa bir sürede cıkarırlarmı iş yerıne yıllık ızın lazım dedım...belirtmedim durumu insallah daha önce salarlar
kapalıya gitmeyi düşünüyorum
orada doldurmam gereken evrak vs cıkmak ıcın talep falan yazmam gereken seyler varmı
bu konuda yardımlarınızı bekliyorum

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
İletişim:

Re: CEZA EVİ SÜRECİ HK.

Mesaj gönderen Admin » 13 Oca 2019 01:25

bahtıkara yazdı:pazartesi günü infazdan 10 gün yatarım oldugunu öğrenmiş oldugum cezam ıcın gidecegim

yıllık izne ayrılmam gerekecek bu durumda 10 gün kesin yatarmıyım yoksa daha kısa bir sürede cıkarırlarmı iş yerıne yıllık ızın lazım dedım...belirtmedim durumu insallah daha önce salarlar
orada doldurmam gereken evrak vs cıkmak ıcın talep falan yazmam gereken seyler varmı
Merhaba,

Bu 10 gün yatarınız hangi suçtan ve cezadan kaynaklanmaktadır?

Suç tarihi ve mahkeme karar tarihi ile ceza sürelerini net olarak belirtirseniz daha sağlıklı yorumlar alırsınız.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

bahtıkara
Site Üyesi

Mesaj gönderen bahtıkara » 13 Oca 2019 15:20

admin yazdı:
bahtıkara yazdı:pazartesi günü infazdan 10 gün yatarım oldugunu öğrenmiş oldugum cezam ıcın gidecegim

Merhaba,

Bu 10 gün yatarınız hangi suçtan ve cezadan kaynaklanmaktadır?

Suç tarihi ve mahkeme karar tarihi ile ceza sürelerini net olarak belirtirseniz daha sağlıklı yorumlar alırsınız.
yanımdakı arkadasımla trafık kazası yaptım .taksirle adam öldürme sucundan yargılandım 2 sene 6 ay ceza verildi
69 gün yatmıslıgım vardı dosya kapandı yatarımı ınfazdan öğrendım 10 gün falan dedı...kapalıda yatsam gün düşermi

kaza tarıhı 27.05.2016 ( tutuklanma tarıhı 06.06.2016 )
2.asliye karar tarıhı 11.07.2017
kararın kesinlesme tarıhı : 06.12.2018

bahtıkara
Site Üyesi

Mesaj gönderen bahtıkara » 13 Oca 2019 20:52

lütfen cvp versın bırısı yarın sabah gideceğim bilgi almam gerek sorularıma

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü » 14 Oca 2019 07:51

Bizim hesaplama programımıza göre yarı açıkta girdi çıktı tabir edilen 3 veya 5 gün en kötü ihtimalle 7 gün içerisinde çıkmanız şeklinde yorumlana bilir.

Sanığa verilen ceza 2 yıl 6 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 3 AY 0 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sanığın gözaltı ve tutuklulukta geçirdiği toplam 69 gün sonuç cezadan düşüldüğünde NETİCETEN YATARI: 1 YIL 0 AY 21 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.
www.kararara.com