Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Banka ve Tüketici Hukuku İcra tehdidi altında feragat ve Yargıtay karar bozma

İcra tehdidi altında feragat ve Yargıtay karar bozma

Bankacılık İşlemleri, Mevduat, Faiz, Banka Kredileri, Kredi Kartları, Banka Kartları, Havale, Tüketici Kredisi, Mortgage, Tüketici Hakları, Tüketici Hakem Heyeti, Tüketici Mahkemeleri...

stargate Site Üyesi

2016'da ipotekli kredimiz için Samsun 3. Tüketici Mahkemesi kredinin tamamı, icra inkar tazminatı, mahkeme ve avukatlık ücreti ödememizi içeren bir karar verdi. Kararı temyiz ettik, fakat geçen yıl banka evi satışa çıkardı ve evi kendisi satın aldı. Bize tüm haklarınızdan feragat edip 90 bin (asıl borç 47 bin kalmıştı ve 20 taksit ödenmişti) civarı para öderseniz evi teslim ederiz dediler.

Avukatın bana gönderdiği feragat dilekçesini icra dairesine ve yargıtaya gönderdik. Bu şekilde evi satmaktan vazgeçtiler. Şimdi yargıtay kararı bozdu. Karar için
yargıtay ilamı.pdf
(364.24 KiB) 32 kere indirildi

Fazla verdiğimiz 60 bin civarı paraları nasıl alacağız. Tüm belgeleri toplayıp icra tehdidi altında ödeme yapmak zorunda kaldım dersem yeterli olur mu.

Cevaplarınız için teşekkür ederim.

Geç gelen adalet, adalet değildir derler.

Güntülü Kullanıcı avatarı
Moderatör

Avukatınızla görüştünüz mü.?
www.kararara.com

stargate Site Üyesi

Henüz herhangi bir avukatla görüşmedim. Bana sube müdürü, icra dairesine vermem için email ile feragat dilekçesi göndermişti.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG (35.82 KiB) 370 kere görüntülendi

Bu dilekçe feragat şartlarını taşıyor mu?
Parayı geçen yıl ödememize rağmen icra dosyası hala açık görünüyor.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

Bu şekil bir yazıyı vermiş iseniz bu büyük bir sıkıntı oluşturur, yinede bu konuda bir hukuki yardımdan yararlanmanızı öneririm.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

stargate Site Üyesi

Cevabınız ve tavsiyeleriniz için öncelikle teşekkür ederim.

Banka Avukatları yargıtaya

Mahkemeniz yukarıda dosya numarasını belirttiğim davalılar ......... ve ....... aleyhine açtığımız itirazın iptali dava dosyası ile ilgili icra dosyası Samsun 9.İcra Müdürlüğü .......... Esas sayılı dosyada davalılar itirazlarından vazgeçmişlerdir. İtirazdan vazgeçme nedeniyle dava konusuz kalmıştır.Konusuz kalan dava ile ilgili karar verilmesine yer olmadığına karar verilmesini saygı ile arz ederiz. 28.03.2018

şeklinde bir dilekçe gönderdi.

Fakat yargıtay bu konuya hiç değinmemiş ve bu konu hakkında herhangi bir karar vermemiş.
Diğer yandan, parayı ödememize rağmen icra dosyası hala açık görünüyor.

Sonraki

Dön Banka ve Tüketici Hukuku