HANEYE TECAVÜZDEN MANEVİ TAZMİNAT

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...
Taycem
Yeni Üye

HANEYE TECAVÜZDEN MANEVİ TAZMİNAT

Mesaj gönderen Taycem » 31 Oca 2019 22:30

Merhaba,

Bizim konu biraz uzun olaylar eşliğinde 2016 yılında ev almamız ile başlayıp her gğn farklı bir olay ile savcılık ve karakola gitmekteyiz.
üst kat komşumuz çok gürültücü iyilikle anlaşamadık polis savcı vs derken mahkemeyi kazandık 2,5 hapis cezası aldılar.ama sonrası darp evimize kardeşleri ile gelip yaralama küfür burası aile apartmanı bu arada apartmanı toplayıp beni attıracaklarına dair tutanak vs düzenlemeler 4 ayrı dosya mevcut bir dosyadan bende ceza aldı 2.500 TL o da aldı basit yaralama.Ben her apartmana girip çıkarken mutlaka sataşıyorlar küfür vs ediyorlar.görüntüler de var elimde bunlara istinaden manevi tazminat açabilirmiyim nasıl bir yol izlerim.
evimize gelip darp ettiklerinde kolunda tırnak izleri kaldı bu vücud bütünlüğünü bozmaz mı?
çok uzun yazdım ama inanın ruh sağlığım bile gitti.Bir kredisi bitse de satsak :(

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Re: HANEYE TECAVÜZDEN MANEVİ TAZMİNAT

Mesaj gönderen Admin » 01 Şub 2019 00:11

Taycem yazdı:Merhaba,

Bizim konu biraz uzun olaylar eşliğinde 2016 yılında ev almamız ile başlayıp her gğn farklı bir olay ile savcılık ve karakola gitmekteyiz.
üst kat komşumuz çok gürültücü iyilikle anlaşamadık polis savcı vs derken mahkemeyi kazandık 2,5 hapis cezası aldılar.ama sonrası darp evimize kardeşleri ile gelip yaralama küfür burası aile apartmanı bu arada apartmanı toplayıp beni attıracaklarına dair tutanak vs düzenlemeler 4 ayrı dosya mevcut bir dosyadan bende ceza aldı 2.500 TL o da aldı basit yaralama.Ben her apartmana girip çıkarken mutlaka sataşıyorlar küfür vs ediyorlar.görüntüler de var elimde bunlara istinaden manevi tazminat açabilirmiyim nasıl bir yol izlerim.
evimize gelip darp ettiklerinde kolunda tırnak izleri kaldı bu vücud bütünlüğünü bozmaz mı?
çok uzun yazdım ama inanın ruh sağlığım bile gitti.Bir kredisi bitse de satsak :(
Anlattıklarınıza göre karşı taraftan manevi tazminat isteyebilirsiniz. Ceza dava dosyaları, adli raporlar ve diğer elinizde olan delilleri mahkemeye sunarak manevi tazminat davası açabilirsiniz. Ancak bu hususta bir avukatın hukuki yardımından faydalanmanızı tavsiye ederim.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.