TCK 136/1 maddesinde bulunan verilerin kayıt tarihi hk.

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
neutronwasheree
Site Üyesi

TCK 136/1 maddesinde bulunan verilerin kayıt tarihi hk.

Mesaj gönderen neutronwasheree » 09 Şub 2019 20:57

Merhabalar, 08.09.2015 tarihinde bilgisayarıma el konuldu siber suçlar tarafından yapılan arama sonucunda 15 tane kişinin kredi kartı bilgisine rastlanıldı. Hakkımda 136/1 maddesince dava açıldı fakat kredi kartı bilgileri bilgisayarıma kayıt tarihi 14.06.2015 tarihi olduğu mahkeme kayıtlarına geçerken bu kişilerin kredi kartı bilgilerinin benim bilgisayarıma kayıt edilen tarihten 4-5 yıl önce kullanılıp kart müştekiler tarafından kapatılmıştır.

Benim şimdi asıl sormak istediğim soru şudur, 14.06.2015 tarihinde kaydedilmiş bir kartın banka ile yapılan yazışma sonrasında 11.03.2014 tarihinde kullanıma kapatılması anlaşılması sonucunda takipsizlik kararı verildi. Şimdi hakim bana kafayı takmış durumda ben nasıl bir yol izlemeliyim avukatım var, fakat bu müştekilerin yarısı şikayetci değil buna rağmen 15 kez ceza verdi ve istinaf cezayı bozdu. Savcı ilemi görüşmem gerek yoksa davanın görüldüğü mahkemeye dilekçe yolu ilemi sunmam gerekir şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Re: TCK 136/1 maddesinde bulunan verilerin kayıt tarihi hk.

Mesaj gönderen Admin » 09 Şub 2019 21:48

neutronwasheree yazdı:Merhabalar, 08.09.2015 tarihinde bilgisayarıma el konuldu siber suçlar tarafından yapılan arama sonucunda 15 tane kişinin kredi kartı bilgisine rastlanıldı. Hakkımda 136/1 maddesince dava açıldı fakat kredi kartı bilgileri bilgisayarıma kayıt tarihi 14.06.2015 tarihi olduğu mahkeme kayıtlarına geçerken bu kişilerin kredi kartı bilgilerinin benim bilgisayarıma kayıt edilen tarihten 4-5 yıl önce kullanılıp kart müştekiler tarafından kapatılmıştır.

Benim şimdi asıl sormak istediğim soru şudur, 14.06.2015 tarihinde kaydedilmiş bir kartın banka ile yapılan yazışma sonrasında 11.03.2014 tarihinde kullanıma kapatılması anlaşılması sonucunda takipsizlik kararı verildi. Şimdi hakim bana kafayı takmış durumda ben nasıl bir yol izlemeliyim avukatım var, fakat bu müştekilerin yarısı şikayetci değil buna rağmen 15 kez ceza verdi ve istinaf cezayı bozdu. Savcı ilemi görüşmem gerek yoksa davanın görüldüğü mahkemeye dilekçe yolu ilemi sunmam gerekir şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.
Hakkınızda verilen istinaf bozma kararını -kişi bilgilerini kapatarak- burada paylaşabilirseniz daha net yorumlar alırsınız.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.

neutronwasheree
Site Üyesi

Mesaj gönderen neutronwasheree » 10 Şub 2019 21:01

admin yazdı:Hakkınızda verilen istinaf bozma kararını -kişi bilgilerini kapatarak- burada paylaşabilirseniz daha net yorumlar alırsınız.
Sayın adminim kararı atarım eve geçtiğimde şu anda dışarıdayımda sormak istediğim asıl sormak istedim soru şudur müştekiler 2010 ile 2014 arasında kredi kartlarını kullanıma kapattırmışlar, kart bilgileri benim bilgisayarımdan çıktığından dolayı 136 maddesince dava açıldı. Başka bir müşteki içinde kartın 2010 yılında kullanıma kapatıldığı için suç unsuru oluşturamayacağından takipsizlik kararı verildi. Şu anda şikayetci müştekilerin hepsi 2010-2014 arasında kartlarını internete kapatmışlar. Benimde bilgisayarıma kayıt tarihi 16.06.2015 olduğu bilirkişi tarafından onaylandı.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 11 Şub 2019 07:01

neutronwasheree yazdı:
admin yazdı:Hakkınızda verilen istinaf bozma kararını -kişi bilgilerini kapatarak- burada paylaşabilirseniz daha net yorumlar alırsınız.
Sayın adminim kararı atarım eve geçtiğimde şu anda dışarıdayımda sormak istediğim asıl sormak istedim soru şudur müştekiler 2010 ile 2014 arasında kredi kartlarını kullanıma kapattırmışlar, kart bilgileri benim bilgisayarımdan çıktığından dolayı 136 maddesince dava açıldı. Başka bir müşteki içinde kartın 2010 yılında kullanıma kapatıldığı için suç unsuru oluşturamayacağından takipsizlik kararı verildi. Şu anda şikayetci müştekilerin hepsi 2010-2014 arasında kartlarını internete kapatmışlar. Benimde bilgisayarıma kayıt tarihi 16.06.2015 olduğu bilirkişi tarafından onaylandı.

Sayın adminin de belirttiği gibi kararı bir görmekte fayda far.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

neutronwasheree
Site Üyesi

Mesaj gönderen neutronwasheree » 13 Şub 2019 17:24

teoman yazdı:Sayın adminin de belirttiği gibi kararı bir görmekte fayda far.
Buyurun bunlar belirttiğim 10 müştekinin ayrı ayrı 10 kere ceza verildiği dosyanın bozulmasının istinaf kararı
Resim

Resim

Resim

Resim

Buda başka bir kredi kartının bilgisayarımda çıkması fakat kartın kullanıma kapatıldıktan sonra bilgisayarıma kaydedildiği sonucu verilen kovuşturmaya yer yok kararı.

Resim

Şimdi söylediğim gibi 10 müştekinin olduğu dosyadaki tüm kart bilgileri 2010-2014 arasında kullanılmış ve kullanan bulunamamış. Kart bilgileri benim bilgisayarımdan çıktı fakat mahkemenin ve savcının bu kart bilgilerinin 2010-2014 arasında kullanıma kapatıldığını bilmiyor. Çünkü bunun ile ilgili banka ile bir yazışma yapılmamış. Kredi kartlarının bilgisayarıma kayıt tarihinden önce kapatıldıklarını doğrulatmam gerekmekte. Bunu mahkeme hakimi ilemi savcı ilemi görüşmeliyim şimdiden teşekkürler.

neutronwasheree
Site Üyesi

Mesaj gönderen neutronwasheree » 15 Şub 2019 21:21

Önerilerinizi bekliyorum efendim.