Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI Ceza Hukuku Duruşma tutanağını yanlış yazmaları

Duruşma tutanağını yanlış yazmaları

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...

sauron1552 Site Üyesi

Duruşmada atılan suçu kabul etmemekle birlikte devamında suçu işlemedim deyip tutanağa suçu işledim diye geçmesi nasıl düzeltilir aynı mahkemenin devamı önümüzdeki at görülecek bunu beyan etmemiz halinde yanlış yazıldığı düzeltilmesi gerektiğine karar verilirmi yoksa aleyhimize bir durum olurmu.

teoman Kullanıcı avatarı
Global Moderatör

sauron1552 yazdı:
Duruşmada atılan suçu kabul etmemekle birlikte devamında suçu işlemedim deyip tutanağa suçu işledim diye geçmesi nasıl düzeltilir aynı mahkemenin devamı önümüzdeki ay görülecek bunu beyan etmemiz halinde yanlış yazıldığı düzeltilmesi gerektiğine karar verilir mi yoksa aleyhimize bir durum olur mu.

Bu şekil bir hatalı sözün duruşma tutanağına yazılması aleyhinize olur, bu nedenle 2. görülecek duruşmada bu hatanın düzeltilmesini bu şekil bir sözlü beyanının olmadığını duruşma tutanağına mahkemece sehven yazıldığını bunun düzeltilmesi yazılı savunma dilekçesinin kabulüne şeklinde beyanla dilekçenizi mahkemede hakime verin.

...........Ceza Mahkemesine.

DOSYA NO:..../....

KONUSU ; ../../.... Günlü duruşmada, her nasılsa tutanağa yanlış yazılmış veya geçmemiş ( yazılmamış) bulunan SÖZLÜ BEYANLARIM YERİNE GEÇMEK ÜZERE, yazılı iddialarımın ( veya beyanlarımın) sunulmasıdır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

sauron1552 Site Üyesi

KONUSU ; 08/01/2018 Günlü duruşmada, her nasılsa tutanağa yanlış yazılmış veya geçmemiş (Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben mala zarar verme suçunu işlemedim. Ben her O.... gittiğimde kardeşim N... çeşitli şekillerde suçlamalar yapar. Aramızda babam öldükten sonra husumet başladı. Bu nedenle benden şikayetçi olduğunu düşünüyorum.) bulunan SÖZLÜ BEYANLARIM YERİNE GEÇMEK ÜZERE, yazılı iddialarımın sunulmasıdır. Yazılı beyanımda belirttiğim üzere ( suçlamayı kabul etmiyorum. Ben mala zarar verme suçunu(işlemedim) dedim ama mahkeme tutanaklarına yanlışlıkla ( işledim ) diye geçmiştir. Bir önceki ifademde de belirttiğim üzere kardeşimin şahsıma beslediği kin ve nefretle iftira attığını beyan etmiştim. Duruşmada bu hatanın düzeltilmesini bu şekil bir sözlü beyanının olmadığını duruşma tutanağına mahkemece sehven yazıldığını bunun düzeltilmesi yazılı savunma dilekçesinin kabulünü arz ederim. DİYE BİR DİLEKÇE GÖNDERSEM DURUŞMA TARİHİNDEN ÖNCE OLURMU ?

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Güzel.
above us only sky...

Dön Ceza Hukuku