Duruşma tutanağını yanlış yazmaları

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Cevapla
sauron1552
Kıdemli * Üye
Mesajlar: 67
Kayıt: 19 Oca 2019 10:04

Duruşma tutanağını yanlış yazmaları

Mesaj gönderen sauron1552 » 12 Şub 2019 18:16

Duruşmada atılan suçu kabul etmemekle birlikte devamında suçu işlemedim deyip tutanağa suçu işledim diye geçmesi nasıl düzeltilir aynı mahkemenin devamı önümüzdeki at görülecek bunu beyan etmemiz halinde yanlış yazıldığı düzeltilmesi gerektiğine karar verilirmi yoksa aleyhimize bir durum olurmu.Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Mesajlar: 22600
Kayıt: 29 Tem 2012 17:08
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Duruşma tutanağını yanlış yazmaları

Mesaj gönderen teoman » 13 Şub 2019 10:18

sauron1552 yazdı:Duruşmada atılan suçu kabul etmemekle birlikte devamında suçu işlemedim deyip tutanağa suçu işledim diye geçmesi nasıl düzeltilir aynı mahkemenin devamı önümüzdeki ay görülecek bunu beyan etmemiz halinde yanlış yazıldığı düzeltilmesi gerektiğine karar verilir mi yoksa aleyhimize bir durum olur mu.
Bu şekil bir hatalı sözün duruşma tutanağına yazılması aleyhinize olur, bu nedenle 2. görülecek duruşmada bu hatanın düzeltilmesini bu şekil bir sözlü beyanının olmadığını duruşma tutanağına mahkemece sehven yazıldığını bunun düzeltilmesi yazılı savunma dilekçesinin kabulüne şeklinde beyanla dilekçenizi mahkemede hakime verin.


...........Ceza Mahkemesine.

DOSYA NO:..../....

KONUSU ; ../../.... Günlü duruşmada, her nasılsa tutanağa yanlış yazılmış veya geçmemiş ( yazılmamış) bulunan SÖZLÜ BEYANLARIM YERİNE GEÇMEK ÜZERE, yazılı iddialarımın ( veya beyanlarımın) sunulmasıdır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

sauron1552
Kıdemli * Üye
Mesajlar: 67
Kayıt: 19 Oca 2019 10:04

Re: Duruşma tutanağını yanlış yazmaları

Mesaj gönderen sauron1552 » 13 Şub 2019 17:54

KONUSU ; 08/01/2018 Günlü duruşmada, her nasılsa tutanağa yanlış yazılmış veya geçmemiş (Suçlamayı kabul etmiyorum. Ben mala zarar verme suçunu işlemedim. Ben her O.... gittiğimde kardeşim N... çeşitli şekillerde suçlamalar yapar. Aramızda babam öldükten sonra husumet başladı. Bu nedenle benden şikayetçi olduğunu düşünüyorum.) bulunan SÖZLÜ BEYANLARIM YERİNE GEÇMEK ÜZERE, yazılı iddialarımın sunulmasıdır. Yazılı beyanımda belirttiğim üzere ( suçlamayı kabul etmiyorum. Ben mala zarar verme suçunu(işlemedim) dedim ama mahkeme tutanaklarına yanlışlıkla ( işledim ) diye geçmiştir. Bir önceki ifademde de belirttiğim üzere kardeşimin şahsıma beslediği kin ve nefretle iftira attığını beyan etmiştim. Duruşmada bu hatanın düzeltilmesini bu şekil bir sözlü beyanının olmadığını duruşma tutanağına mahkemece sehven yazıldığını bunun düzeltilmesi yazılı savunma dilekçesinin kabulünü arz ederim. DİYE BİR DİLEKÇE GÖNDERSEM DURUŞMA TARİHİNDEN ÖNCE OLURMU ?

Kullanıcı avatarı
IŞIKDEMİR
Editör
Mesajlar: 1546
Kayıt: 07 Eki 2016 15:19
Meslek: İcra Memuru
Konum: Virankaya

Re: Duruşma tutanağını yanlış yazmaları

Mesaj gönderen IŞIKDEMİR » 13 Şub 2019 19:09

Güzel.
Resim

Cevapla