Kaçak sigara yatarı ne kadardır?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Sedat3447
Yeni Üye

Kaçak sigara yatarı ne kadardır?

Mesaj gönderen Sedat3447 » 14 Şub 2019 06:44

Merhabalar, öncelikle böyle bir çalışma yaptıkları için site içerisinde emek veren herkese teşekkür ederim.

01/08/2014 tarihinde 190 adet civarında kaçak sigara sebebiyle ifade verdikten sonra serbest bırakıldım.

27/11/2014 dava dosyası açıldı ve duruşma 16/01/2015 yapıldı.

Duruşmada aldığım cezamı temyiz ettirmek için hemen yargıtay'a gönderdim, yargıtaydan geldi temyiz yolu açıktı tekrar gönderdim, maalesef dün ikamet adresime tebligat geldi.

UYGULAMA:6545 sayılı Yasa ile değişik 5607 sayılı yasanın 3/18, TCK'nın 62/1, 52/2, 53/1, 5607 sayılı Yasanın 13.Maddesi yollamasıyla TCK'nın54/4 maddeleri gereğince 2 yıl 6 ay hapis ve 80 TL adli para cezası, hak yoksunluğu (CEZAM GALİBA)

Hükümden sonra 24.11.2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak aynı tarihte yürürlüğe giren Anayasa Mahkesinin 08.10.2015 gün, 2014/*** - 2015/** esas ve karar sayılı kararı gereğince TCK'nın 53/1-b bendinin yeniden değerlendirilmesinin infaz aşamasında nazara alınması mümkün olduğundan bozma nedeni olarak gösterilmemiştir.

Yapılan yargılamaya, dosya içeriğine, toplanıp karar yerinde gösterilen ve değerlendirilen delillere, oluşa ve mahkemenin soruşturma sonucunda oluşan inanç ve takdirine, suçun oluşumuna ve niteliğine uygun kabul ve uygulanmasına, hukuka uygun, yasal ve yeterli olarak açıklanan gerekçeye göre,

Sanığın üzerine atılı suçu işlemediğine, cezanın ertelenmesine karar VERİLMEMESİNE ilişkin ve yerinde görülmeyen temyiz itirazlarının reddiyle usul ve yasaya uygun olan hükmün ONANMASI,
Telep ve dosya tepliğ olunur. 10/09/2018

Siz değerli arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum, lütfen.

Hangi kanunlardan leyihime faydalanabilirim ?
Yatarı ne kadar ? (bazıları 8 ay diyor, bazıları gir-çık diyor)
İnfaz çağrı kağıdı gelecek mi ve ne zaman gelir ?
Denetimli serbestlikten nasıl yararlanırım ve ne zaman yararlanırım ?
Bundan sonraki aşamada neler olacak ve benim ne yapmam gerek ?

Uzun uzun detaylı bir şekilde anlattım Hepinizden özür dilerim, iyi günler dilerim.

Kullanıcı avatarı
Admin
Site Yöneticisi
Meslek: Hukukçu
İletişim:

Re: Kaçak sigara yatarı ne kadardır?

Mesaj gönderen Admin » 14 Şub 2019 15:16

Sedat3447 yazdı:Merhabalar, öncelikle böyle bir çalışma yaptıkları için site içerisinde emek veren herkese teşekkür ederim.

01/08/2014 tarihinde 190 adet civarında kaçak sigara sebebiyle ifade verdikten sonra serbest bırakıldım.

27/11/2014 dava dosyası açıldı ve duruşma 16/01/2015 yapıldı.

Duruşmada aldığım cezamı temyiz ettirmek için hemen yargıtay'a gönderdim, yargıtaydan geldi temyiz yolu açıktı tekrar gönderdim, maalesef dün ikamet adresime tebligat geldi.

UYGULAMA:6545 sayılı Yasa ile değişik 5607 sayılı yasanın 3/18, TCK'nın 62/1, 52/2, 53/1, 5607 sayılı Yasanın 13.Maddesi yollamasıyla TCK'nın54/4 maddeleri gereğince 2 yıl 6 ay hapis ve 80 TL adli para cezası, hak yoksunluğu (CEZAM GALİBA)

Hükümden sonra 24.11.2015 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak aynı tarihte yürürlüğe giren Anayasa Mahkesinin 08.10.2015 gün, 2014/*** - 2015/** esas ve karar sayılı kararı gereğince TCK'nın 53/1-b bendinin yeniden değerlendirilmesinin infaz aşamasında nazara alınması mümkün olduğundan bozma nedeni olarak gösterilmemiştir.

Yapılan yargılamaya, dosya içeriğine, toplanıp karar yerinde gösterilen ve değerlendirilen delillere, oluşa ve mahkemenin soruşturma sonucunda oluşan inanç ve takdirine, suçun oluşumuna ve niteliğine uygun kabul ve uygulanmasına, hukuka uygun, yasal ve yeterli olarak açıklanan gerekçeye göre,

Sanığın üzerine atılı suçu işlemediğine, cezanın ertelenmesine karar VERİLMEMESİNE ilişkin ve yerinde görülmeyen temyiz itirazlarının reddiyle usul ve yasaya uygun olan hükmün ONANMASI,
Telep ve dosya tepliğ olunur. 10/09/2018

Siz değerli arkadaşlardan yardımlarınızı bekliyorum, lütfen.

Hangi kanunlardan leyihime faydalanabilirim ?
Yatarı ne kadar ? (bazıları 8 ay diyor, bazıları gir-çık diyor)
İnfaz çağrı kağıdı gelecek mi ve ne zaman gelir ?
Denetimli serbestlikten nasıl yararlanırım ve ne zaman yararlanırım ?
Bundan sonraki aşamada neler olacak ve benim ne yapmam gerek ?

Uzun uzun detaylı bir şekilde anlattım Hepinizden özür dilerim, iyi günler dilerim.

Sanığa verilen ceza 2 yıl 6 ay 0 gün hapis cezasıdır.

Sanığa verilen cezadan koşullu salıverilme süresi (şartla tahliye) çıkarıldığında YATARI: 1 YIL 3 AY 0 GÜN HAPİS cezasıdır.

Sonuç ceza 2 yıldan az olduğundan 5275 Sayılı Kanunun 105/A maddesi gereğince Sanık denetimli serbestlikten yararlanır.
İlkemiz, hukukun adaletli dağıtılabilmesi için yargı kararlarının paylaşımına daha çok önem vermektir.
kararara.com sitesi, paylaşılan kararların yargısal faaliyetlerde kullanılmasında herhangi bir hak ve sorumluluk kabul etmemektedir.