Forum ana sayfa EMSAL KARAR TALEP FORUMLARI İdare ve Vergi Hukuku İDARİ YARGILAMA USULÜNDE KANUN YOLLARI NELERDİR.

İDARİ YARGILAMA USULÜNDE KANUN YOLLARI NELERDİR.

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...

polike Kıdemli (**) Üye

Teşekkür ederim yanlız ben karar düzeltmeye giderek bozma kararı verildi. karar düzltmenin tekrardan karar düzeltmeye gidilir mi. teşekkür ederim.

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

Gidilmez. Top şu an ilk derece mahkemesinde...
Resim

polike Kıdemli (**) Üye

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için son kez sorayım davacı karar düzeltmeye gitti ilk derece mahkemesinin vermiş olduğu kararı davalı idare uygulayıp öylemi danıştaya taşır. yoksa karar düzeltmeden gelen dosyayı kesin olarak mı sonlandırı. Teşekkürler

Cengiz358 Site Üyesi

Kolay gelsin. Valilik tarafından yürütülen bir inceleme neticesinde ceza gerek görülen rapor kişinin disiplin amirine gereği yapılmak üzere gönderilmesine rağmen ceza uygulamadı. idare mahkemesine başvurdum. ehliyet reddi geldi. ben müştekiyim. kişi hakkında raporda ceza gerek görülmesine rağmen ceza uygulamadı. bu hukuksuzluğa karşı çıkamıyorum mu ki bana ehliyet reddi geliyor?

IŞIKDEMİR Kullanıcı avatarı
Editör

viewtopic.php?f=23&t=565108

kamu görevlisinin disiplin suçu işlediğine dair ciddi bir suç duyurusu veya şikayeti halinde ilgili hakkında soruşturmanın yapılması zorunluluğu bulunmakta ise de, soruşturmanın sonucunda disiplin cezasına gerek görülmemişse şikayetçinin kendisini doğrudan ilgilendirmeyen bu sonuca karşı açtığı davanın incelenmesine ehliyet yönünden imkan bulunmadığı
Resim

Önceki

Dön İdare ve Vergi Hukuku