PASAPORTA OHAL İŞLEMLERİ NEDENİ İLE ŞERH KONULMASI, SEYAHAT, EĞİTİM, HÜRRİYET HAKKINA AYKIRI OLDUĞU

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

PASAPORTA OHAL İŞLEMLERİ NEDENİ İLE ŞERH KONULMASI, SEYAHAT, EĞİTİM, HÜRRİYET HAKKINA AYKIRI OLDUĞU

Mesaj gönderen teoman » 12 Tem 2019 11:47

Hakkında kovuşturma bulunması nedeni ile pasaportuna tedbir konulan ve yurt dışına çıkışı engellenen vatandaşın İdare Mahkemesinde dava açması sonucunda Ankara İdare Mahkemesi işlemi iptal kararı

Böylelikle haklarında herhangi bir soruşturma veya kovuşturma bulunmayan veyahut bulunanlardan haklarında “yurtdışı yasağı” verilmemiş olanlar veya sonradan bu yasağı kaldırılanlar; ilgili kuruma başvurmaları halinde ret cevabı aldıklarında seyahat hürriyetinin ihlal edildiğine ilişkin dava açabilecekler."

"Mahkeme kararında yurtdışında davacının yurtdışında yüksek lisans yapması nedeni ile anayasal hak olan eğitim hakkının ihlal edildiğine de karar vermiştir. Pasaport tahdit işlemlerinde ilgili kişinin yurtdışında eğitim durumunun da değerlendirilmesinin gerekliliği vurgulanmıştır."

PASAPORT-1.jpg
PAS-2.jpg
PAS-3.jpg

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM