Telefon sapığı tespiti savcılık

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Dr.deniz
Site Üyesi

Telefon sapığı tespiti savcılık

Mesaj gönderen Dr.deniz » 12 Ağu 2019 20:36

Merhabalar degerli from üyeleri, 3 gun once basımdan gecen bir seyi sizinle paylasip yardimci olmanızı istiyorum tabikide mümkünse,
Özel bir hastanede yönetici olarak çalışmaktayım facebook isimli sosyal medyadan tanimadim birisi tarafindan istek gönderildi bende ortak arkadaslar var diyerek kabul ettim daha snra bu şahıs paylasimlariimi begendi ve bir tane gonderimede yorum yaptı bende amin dedim uzatmadım daha sonra bana messengerdan gunaydin ,aksam olunca iyi aksamlar falan diye msjlar atti cevap vermedim en son tekrar yazdı bnde buyrun neden surekli yazıyorsunuz ne vardi dedim bana kötü bir amacinin olmadığını sadece hastanenizde lazer epilasyon yapılmıyormu onu sormak icin yazmistim yanlis anlasildi isem özür dilerim sapik yada kotu niyetli birisi degilim sadcee amacim bunu sormakti dedi bnde hastahanenin numaranısini verdim snra beni engelledi bende suan tedirgin oldum acaba bu kim diye boyle bir olayda suc duyursunda bulunsam bir sonuc alabilir miyim bu tur uygulamaların ip adresi paylasmiyor denildi paylaşılsa bile burada bana karsi islenen bir suc var mi tedirginligimden yaziyorm acaba kim bu sahis diye cevaplariniz icin tesekkur ederim iyi bayramlar..

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Telefon sapığı tespiti savcılık

Mesaj gönderen teoman » 13 Ağu 2019 07:12

Bu konunun suç olmadığı düşüncesindeyim. Savcılık makamının da anlattığınız şekilde ise soruşturma yapmayacağı kanaatindeyim.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Dr.deniz
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dr.deniz » 13 Ağu 2019 10:19

Cevabiniz icin teşekkür ederim sagolun bnde tedirgin oldum o yuzden sormak istedim surkli bide ozur dilerim yanlis anlamayin diyor tamam diyorm hala 3 defa falan ozur dilerim lutfen nolir yanlis anlamyin falan deyince iyce tedirgin olmustum bnlarda dava açmaya yeterli degil dimi avukat bey

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 13 Ağu 2019 15:36

Dr.deniz yazdı:
13 Ağu 2019 10:19
Cevabiniz icin teşekkür ederim sağ olun bende tedirgin oldum o yüzden sormak istedim sürekli bide özür dilerim yanlis anlamayin diyor tamam diyorum hala 3 defa falan özur dilerim lütfen ne olur yanliş anlamyin falan deyince iyce tedirgin olmuştum bunlarda dava açmaya yeterli değil dimi avukat bey
Bu hareketler devam etmediği sürece suç oluşmaz, eğer bu konu devam ediyorsa o zaman huzur ve sükunu bozma olarak düşüne biliriz.

WWW.KARARARA.COM

Dr.deniz
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dr.deniz » 13 Ağu 2019 17:42

Yoo hyr sadece devam etmesi iste ilk basta gunaydin iyi aksamlar flaan diye 2 gun falan msj atti sonra anlattigim durumu anlatti lazer flan diye sonrada engelledi beni göremiyorum bile sayfasini ozaman yapcak bisi yok yani

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 14 Ağu 2019 09:54

İsterseniz şikayet hakkınızı kullana bilirsiniz, yukarıdaki mesajımda da belirtiğim gibi suç oluşmadığından savcılık tarafından takipsizlik kararı verilme ihtimalini yüksek görüyorum.

WWW.KARARARA.COM

Dr.deniz
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dr.deniz » 14 Ağu 2019 10:14

Anldim hocam teşekkür ediyorum savcilik sorusturma bile baslatmaz yani boyle bir sey icin anladigim bu dogrudur dimi hocam vaktinizi aldim hakkinizida helal edin

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman » 14 Ağu 2019 11:17

Dr.deniz yazdı:
14 Ağu 2019 10:14
Anldim hocam teşekkür ediyorum savcilik sorusturma bile baslatmaz yani boyle bir sey icin anladigim bu dogrudur dimi hocam vaktinizi aldim hakkinizida helal edin

CMK M-158
İhbar ve Şikâyet

(6) (Ek: 15/8/2017-KHK-694/145 md.; Aynen kabul: 1/2/2018-7078/140 md.) İhbar ve şikâyet konusu fiilin suç oluşturmadığının herhangi bir araştırma yapılmasını gerektirmeksizin açıkça anlaşılması veya ihbar ve şikâyetin soyut ve genel nitelikte olması durumunda soruşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilir. Bu durumda şikâyet edilen kişiye şüpheli sıfatı verilemez. Soruşturma yapılmasına yer olmadığına dair karar, varsa ihbarda bulunana veya şikâyetçiye bildirilir ve bu karara karşı 173 üncü maddedeki usule göre itiraz edilebilir. İtirazın kabulü hâlinde Cumhuriyet başsavcılığı soruşturma işlemlerini başlatır. Bu fıkra uyarınca yapılan işlemler ve verilen kararlar, bunlara mahsus bir sisteme kaydedilir. Bu kayıtlar, ancak Cumhuriyet savcısı, hâkim veya mahkeme tarafından görülebilir.

WWW.KARARARA.COM

Dr.deniz
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dr.deniz » 14 Ağu 2019 13:28

Teoman bey hersey icin cok sagolun efendim mesela bu huzur ve sukunu bozma sucu gunaydin dedi cevap vermedim ertesi gun iyi aksamlar nasilsiniz dedi gene cevab vermedim daha snra yazdiginda ise durumu anlatti o cevap vermezken yazdiklarida huzur ve sukunu bozma sucunu olusturmaz dimi efendkm

Dr.deniz
Site Üyesi

Mesaj gönderen Dr.deniz » 14 Ağu 2019 14:26

Yine Yargıtay "Sanığın, yaşamın olağan akışına göre bir konudaki meramını bir veya iki kez mesaj göndermekle belirteceği yerde, aynı anlamdaki mesajları, gereksiz ve rahatsız edici biçimde 3,5 saat içinde 4 kez katılana göndermesi biçimindeki eyleminin, TCK 123. maddenin gerekçesinde belirtildiği üzere “ruhsal sükun içinde yaşama hakkını” ihlal ettiği gözetilmeden, yasal olmayan gerekçeyle beraat kararı verilmesi yasaya aykırıdır." şeklinde bir başka kararında bu hususu belirtmiştir.

Bu yargitay kararari bnm.icin olurmu birde kusura bkmayin surekki yazarak sizi rahatsiz etmek.istemiyorm ancak 1 2 saat icinde 10 defa amacim.kotu degil art niyet olmadan yazdim ozur dilerim sapik degilim lutfen sikaytci olamyin diye mesajlar atti en son konusma biterken bnde tamam dedim 3 defa ozur dilerim affedin diyor tamam diyorm ayni sekilde uc kez daha diledi bnde ya tamam dedim uzatma deyince engelledi bu bnm.olayim buna benzer mi sizce