Anlaşmalı boşanmadan nafaka azaltılması iptali

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
setado
Site Üyesi

Anlaşmalı boşanmadan nafaka azaltılması iptali

Mesaj gönderen setado » 12 Ağu 2019 22:31

Merhaba ben 2014 yılında eşimden anlaşmalı boşandım o zaman ki maddi durumum iyi olduğundan 700 tl nafaka ve yıllık yüzde 20 artış yazmıştık ama son 2 yıldır asgari ücretle çalışıyorum 900 tl kira ödüyorum eşim de babasından maaş alıyor nafaka azaltılabilir mi yada kakdırılabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Anlaşmalı boşanmadan nafaka azaltılması iptali

Mesaj gönderen teoman » 13 Ağu 2019 07:14

setado yazdı:
12 Ağu 2019 22:31
Merhaba ben 2014 yılında eşimden anlaşmalı boşandım o zaman ki maddi durumum iyi olduğundan 700 tl nafaka ve yıllık yüzde 20 artış yazmıştık ama son 2 yıldır asgari ücretle çalışıyorum 900 tl kira ödüyorum eşim de babasından maaş alıyor nafaka azaltılabilir mi yada kakdırılabilir mi?
Şimdiden teşekkürler.

Nafakanın düşürülmesi yani azaltılması konusunda dava aça bilirsiniz. Mahkemece bu konuda yaptırılan araştırma neticesinde azaltılması konusunda bir karar vere bilir.

viewtopic.php?f=47&t=24436

https://www.kararara.com/T%C3%BCm%C3%BC ... lmas%C4%B1+
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM