8 sene önce işlediğim suçtan hapis cezası almam mümkün mü ?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
elturco
Yeni Üye

8 sene önce işlediğim suçtan hapis cezası almam mümkün mü ?

Mesaj gönderen elturco » 13 Ağu 2019 05:07

Merhabalar 2011 ve 2012 yıllarında karıştığım 2 suç kaydım var biri kasten yaralama diğeri uyuşturucu madde bulundurmak 2 olay olduğunda da 18 yaşın altındaydım ilk olarak uyuşturucuyla yakalandım denetim serbestliği aldım ancak denetime uymadım aranmam çıktı polis evden alıp mahkemeye çıkardı yaşım küçük olduğu için avukat tahsis etmişler hakim ifadeni doğruluyor musun falan dedi evet dedim denetimimi 1 yıl daha uzattılar denetim sürerken yaralama olayına karıştım karşı taraf şikayetçi oldu para cezası aldım ödemedim olay edevlette basit yaralama iken kasten yaralamaya dönüştü bununda mahkemelerinin hiç birine katılmadım derken edevlette bilai infaz kararı verildi falan yazıyordu daha sonra tekrar edevletten baktığımda dosyalarım görünmemeye başladı ben aranmam çıktı diye geziyordum bu sırada ikametgahım boştaydı adres bilgilerim görünmüyor sonra askerliğim geldi çattı askerlik şubesine gittim olağan bir durumla karşılaşmadım aranma falan gibi neyse askere alındım ben dosyalarım kapandı falan derken acemi birliğinde bizim bölükten yaklaşık 25-30 kişiyi bölük komutanı çağırdı bunlar sabıkası olanlarmış dosyamızda arşiv araması olumsuz falan yazıyordu adli sicil kaydım temiz çıkıyor ancak güvenlik taramasında görünüyormuş ordan ustabirliğime geçtim jandarma olduğumuz için uyap sistemine girebiliyorduk orda KİHBİ diye bir bölüm var baktım dosyalarım duruyor para cezası falan kesilmiş benim haberim yok bunlardan aklıma takılan ise oyuncu Ufuk Bayraktar'ın 2007 yılında bir kavgada ruhsatsız silah bulundurmaktan 2018 yılında 6 ay hapise girmesi oldu olayı üzerinden 11 sene geçmiş benim sormak istediğim ben bu para cezalarını ödemezsem aynı şekilde ileride hapse girme ihtimalim var mı biraz uzun oldu k.bakmayın

bu tarz şeyler yazılmış anlayan birisi bana yardımcı olabilir mi
WhatsApp Image 2019-08-13 at 04.37.39.jpeg

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: 8 sene önce işlediğim suçtan hapis cezası almam mümkün mü ?

Mesaj gönderen teoman » 13 Ağu 2019 07:50

Bu cezalarını za HAGB kararı verilmiş ve süreleri dolarak düşmüş. KİHBİ' Kayıtlarından düşürülmesi için KİHBİ daire başkanlığına müracaat ede bilirsiniz, Yalnız bu suçlardan bundan sonra size her hangi bir hapis cezası veya ödemek için adli para cezaları çıkmaz. Bunların zamanı dolduğundan düşmüş.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

elturco
Yeni Üye

Mesaj gönderen elturco » 13 Ağu 2019 12:06

Teşekkür ederim cevabınız için içimi rahatlattınız...

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 13 Ağu 2019 15:36

Rica ederiz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM