İcra dosyaları

Sözleşme, Alım Satım, Bağış, Kefalet, Vekalet, Tazminat Davaları, Kusur Sorumluluğu, Sebepsiz Zenginleşme, Haksız Fiil, Faiz, Temerrüt Faizi, Gecikme Faizi, Zamanaşımı...
Paryaa
Yeni Üye

İcra dosyaları

Mesaj gönderen Paryaa » 11 Eyl 2019 14:59

Merhabalar

Sizlere bir sorum var. Hakkımda açılmış bir kaç tane icra dosyası var. Çalıştığım iş yerine tebligatla maaşımın 4 te 1 ine haciz konulmasına karar verilmişti 8 ay kadar önce. Bu süre zarfında maaşımın belirtilen kısmına haciz koyuldu. Maaş bodrolarımda kesilen miktarı görebiliyorum yani.

Ama borcun kime ödendiğini, hangi dosyamın kapandığını yada ne kadar borcum kaldığını öğrenemiyorum.
Bu bilgileri nereden öğrenebilirim? Ve ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: İcra dosyaları

Mesaj gönderen teoman » 11 Eyl 2019 23:50

Paryaa yazdı:
11 Eyl 2019 14:59
Merhabalar

Sizlere bir sorum var. Hakkımda açılmış bir kaç tane icra dosyası var. Çalıştığım iş yerine tebligatla maaşımın 4 te 1 ine haciz konulmasına karar verilmişti 8 ay kadar önce. Bu süre zarfında maaşımın belirtilen kısmına haciz koyuldu. Maaş bodrolarımda kesilen miktarı görebiliyorum yani.

Ama borcun kime ödendiğini, hangi dosyamın kapandığını yada ne kadar borcum kaldığını öğrenemiyorum.
Bu bilgileri nereden öğrenebilirim? Ve ne yapmam gerekiyor yardımcı olabilir misiniz?
İş yeri muhasebesinden öğrene bilirsiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Paryaa
Yeni Üye

Mesaj gönderen Paryaa » 11 Eyl 2019 23:58

teoman yazdı:
11 Eyl 2019 23:50
Paryaa yazdı:
11 Eyl 2019 14:59
Merhabalar

İş yeri muhasebesinden öğrene bilirsiniz.

Muhasebe bunun kaydını tutmadığını sadece o ay ödenecek parayı ödediğini söyledi sorduğumda. Başka bir yer olabilir mi öğrenebileceğim?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 12 Eyl 2019 08:00

İş yeri Muhasebe hangi numaralı dosyadan kesinti yaptığını, o dosyadan o günkü tarihe kadar yapılan ödemeler ve o dosya ile ilgili ne kadar daha borç kaldığını aynen biliyor ve buna bakıp size bilgi vermesi gerekirken görevini yapmayıp başından savıyor. BUNU BİLMEMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR.

Siz muhasebeden hangi icra müdürlüğü ve numaralı dosyadan kesinti yapıyorsunuz tarafıma söyleyin dediğinizde size hangi icra müdürlüğünün ve numaralı dosyasından kesinti yaptığını söylemek zorundadır, bunu öğrenince o icra müdürlüğü icra dosyasından bizzat kendiniz ayrıca durumunuzu öğrene bilirsiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM