Hakem Hastanesine Sevkte Usül Ve Esaslar Hakkında?

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Cevapla
tedted
Site Üyesi
Mesajlar: 8
Kayıt: 12 Eyl 2019 09:34

Hakem Hastanesine Sevkte Usül Ve Esaslar Hakkında?

Mesaj gönderen tedted »

Merhaba,

Hakem hastanesine sevk konusunda en son ve güncel usul ve esaslar konusunda emsal kararlar yana yönetmelik, genelge vs. var mı?

Bu çerçevede kamu personelleri hakem hastanesine telefon ile çağrılabilir mi?

Memurlar hakem hastanesine resmi yazı olmadan gitmek zorunda mı?

Memurlar hakem hastanesine "ALINAN RAPORUN SÜRESİ" BİTTİKTEN SONRA gönderilebilir mi? Yok ancak alınan raporun süresi bitmeden mi gönderilebilir?

Memurlar hakem hastaneye sevki için en az kaç günlük rapor almış olması gerekli?

Kanunlara göre memurlar bulundukları yere en yakın hakem hastanesine gönderilir denilmektedir. Ancak memurun yaşadığı şehirde 1 den fazla hakem hastanesi OLMASINA RAĞMEN, bulunduğu ŞEHİR DIŞINDAKİ hastanesine gönderilmesi uygun mudur? Sağlık bakanlığının Sayı : 23642684/010.99,Konu : Sağlık Raporlarına İtiraz ve Hakem Hastane Seçimi: genelgesine göre memurlar bulunduğu yere en yakın hakem hastanesine sevk edilir denilmektedir? Bu konuda emsal karar ya da yönetmelik vs. konusunda bilgisi olan arkadaşlarımız var mı?


Yukarıda saydığım hususlarda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınız için çok teşekkür ederim.hukukicin
Site Üyesi
Mesajlar: 30
Kayıt: 19 Tem 2019 19:41

Re: Hakem Hastanesine Sevkte Usül Ve Esaslar Hakkında?

Mesaj gönderen hukukicin »

Nicin resmi yazidan kacinilarak persönel ile gayri resmi iletisime gecme gayretinde bulunulur ki? veya telefon ile personel ile iletisime gecmenin imkanlari aranir ki? Iscinin hukukunun herdaim korunmasi ve hukukun idareciler tarafindan suistimal edilememesi icin azami tedbirler alinmalidir. Adaletin kuvvetli olmasi kuvvetlininde adil olmasi önem arzetmektedir.

Cevapla
  • Benzer Konular
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Son mesaj