Vasi tayini

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
oktayacar
Site Üyesi

Vasi tayini

Mesaj gönderen oktayacar » 28 Eyl 2019 12:20

Meraba.
Babamın sağlık durumu iyi değil. Parkinson hastalığından dolayı demans yaşıyor. Şizofreni de olabilir. Doktorun yazdığı ilaçlar var hastalıkları için sürekli kullanıyor. Vasi tayin ettirmek istiyoruz. Babam ben iyiyim diyerek hastaneden heyet raporu almak istemiyor. Mantıksız hareketleri var sürekli anneme baskı yapıyor. Sulh hukuk mahkemesine dilekçe vermek istiyorum. Dilekçede subut deliller olarak doktor raporunu ekleyemiyorum. Dilekçede sadece tanık beyanlarını delil olarak göstererek dava açabilirmiyim. İlginize teşekürler.

SebnemA
Site Üyesi
Meslek: Avukat

Re: Vasi tayini

Mesaj gönderen SebnemA » 28 Eyl 2019 20:58

Merhaba,

Vasi atanacak kişi mahkeme kanalı ile doktor raporu almaya gönderiliyor. Yani öncesinde bir rapor almanız gerekmiyor, mahkeme zaten gönderecek. Tanık yazmanız da iyi olur. Hastalığı ve teşhisi de yazın. Dilekçe örneklerini sitede görmeniz mümkün.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman » 29 Eyl 2019 09:34

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Cileklikedi
Site Üyesi

Mesaj gönderen Cileklikedi » 04 Ara 2019 03:07

Sulh hukuk hastaneye yönlendiriyor ordan heyet raporu dosyaya ekleniyor