ERTELEME SÜRECİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK BAŞLAMADAN 2. KEZ MADDE YAKALATMAK

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
hsn12mzn
Site Üyesi

ERTELEME SÜRECİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK BAŞLAMADAN 2. KEZ MADDE YAKALATMAK

Mesaj gönderen hsn12mzn » 10 Eki 2019 01:24

BUNDAN TAM 7 AY ÖNCE ARABADA 3 KİŞİ SİGARA HALİNDE 1-2 NEFESLİK madde YAKALATTIK VE 2 ARKADAŞ ÜSTÜMÜZE ALDIK. ARADAN 5 AY GEÇTİ VE TİCARİ TAKSİDE BİR YERE GİDERKEN POLİS KONTROLÜ SIRASINDA OTRDUĞUM KOLTUĞUN KAPISININ İÇİNDE JELATİNE SARILI 3.6 GR madde ÇIKTI madde BENİMDİ İNERKEN KAPIYA KOYMUŞTUM POLİSLER SORUNCADA ÜSTÜME ALDIM ZATEN .

şimdi olaylar böyle ve bu iki olay gerçekleşirken bana savcılıktan herhangi bir erteleme süresi veya denetimli serbestlik kağıdı gelmemişti.

3 hafta önce ilk olayın KAMU DAVASI AÇILMASININ ERTELENMESİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK kağıdı geldi ve büyük ihtimal haftaya denetime başlıcam.

2.Olay yüzünden bana dava açılır mı ?
2.Olayın kağıdı geldiğinde ne yazıcak çok merak ediyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: ERTELEME SÜREÇİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK BAŞLAMADAN 2. KEZ MADDE YAKALATMAK

Mesaj gönderen teoman » 10 Eki 2019 06:29

hsn12mzn yazdı:
10 Eki 2019 01:24
BUNDAN TAM 7 AY ÖNCE ARABADA 3 KİŞİ SİGARA HALİNDE 1-2 NEFESLİK madde YAKALATTIK VE 2 ARKADAŞ ÜSTÜMÜZE ALDIK. ARADAN 5 AY GEÇTİ VE TİCARİ TAKSİDE BİR YERE GİDERKEN POLİS KONTROLÜ SIRASINDA OTRDUĞUM KOLTUĞUN KAPISININ İÇİNDE JELATİNE SARILI 3.6 GR madde ÇIKTI madde BENİMDİ İNERKEN KAPIYA KOYMUŞTUM POLİSLER SORUNCADA ÜSTÜME ALDIM ZATEN .

şimdi olaylar böyle ve bu iki olay gerçekleşirken bana savcılıktan herhangi bir erteleme süresi veya denetimli serbestlik kağıdı gelmemişti.

3 hafta önce ilk olayın KAMU DAVASI AÇILMASININ ERTELENMESİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK kağıdı geldi ve büyük ihtimal haftaya denetime başlıcam.

2.Olayın kağıdı geldiğinde ne yazıcak çok merak ediyorum cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
Bu işlemiş olduğunuz her iki olayla ilgili olarak tek tedavili denetimli serbestlik uygulanacaktır. Çünkü; ilk olayla ilgili denetime ve erteleme süresine başlanmadan ikinci olay meydana geldiği için tek olay olarak değerlendirilir.

yani 2. olay ihlal sürecinde olmadığı için bunla ilgili yargılama olmayacaktır. Siz bu denetimi ihlal etmemeye ve bir başka madde olayından hakkınızda işlem yapılmasına sebebiyet vermeyiniz.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

İbrahim422
Site Üyesi

Re: ERTELEME SÜRECİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK BAŞLAMADAN 2. KEZ MADDE YAKALATMAK

Mesaj gönderen İbrahim422 » 11 Eki 2019 00:08

Askerden aldıgım 10 ay cezaya itiraz ettim istinaf mahkemesine şuan gelmek üzere sonucu askerligim bitti eger cezam kesinleşirse denetimli serbestlik yararlanabilirmiyim yardımcı olursanız çok sevinirim karar şu şekilde...

GEREĞİ DÜŞÜNÜLDÜ : Ayrıntıları gerekçeli kararda açıklanacağı üzere;
Sanık P.Er İbrahim Gökkaya'nın 02/06/2017 - 23/01/2018 tarihleri arasında izin tecavüzü suçunu işlediği sabit olduğundan, eylemine uyan 1632 Sayılı Askeri Ceza Kanunun 66/1-b maddesi gereğince suçun işleniş biçimi, sanığın şahsi ve sosyal durumu nazara alınarak takdiren 1 YIL HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,Sanığın mahkememize saygılı tavrı, sanığın geçmişi ve cezanın geleceği üzerindeki olası etkileri nazara alınarak sanık hakkında TCK 62/1 maddesi gereğince takdiren 1/6 oranında indirim yapılarak 10 AY HAPİS CEZASI İLE CEZALANDIRILMASINA,
Sanık hakkında başkaca yasal ve takdiri artırım ve indirim yapılmasına yer olmadığına, 
Sanığın mahkum olduğu hapis cezasının yasal sonucu olarak Anayasa Mahkemesinin 08/10/215 tarihli iptal kararından sonra oluşan duruma göre hakkında 5237 sayılı TCK'nın 53. Maddesinin 1 ve 2. Fıkraları ile 3. Fıkrasının birinci cümlesinin uygulanmasına,
Sanığa verilen netice ceza nedeniyle hakkında 5237 sayılı TCK'nun 50., 51. ve CMK'nun 231/5 maddelerinin uygulanmasına YER OLMADIĞINA,
Yargılama giderlerinin hazine üzerinde bırakılmasına,
Dair, kararın tefhiminden itibaren 7 gün içinde mahkememize bu hususta verilecek dilekçe ya da zabıt katibine yapılacak beyan ile tutanak tutulması ve tutanağın hakime tasdik ettirilmesi suretiyle İstanbul Bölge Adliye Mahkemesine istinaf yolu açık olmak üzere, süresi içinde istinaf yoluna başvurulmadığında hükmün kesinleşeceği ve infaz edileceği de açıklanmak suretiyle sanığın yüzüne karşı verilen karar açıkça okundu. Usulen tefhim olundu.16/10/2018

hsn12mzn
Site Üyesi

Re: ERTELEME SÜREÇİ VE DENETİMLİ SERBESTLİK BAŞLAMADAN 2. KEZ MADDE YAKALATMAK

Mesaj gönderen hsn12mzn » 13 Eki 2019 23:00

teoman yazdı:
10 Eki 2019 06:29
hsn12mzn yazdı:
10 Eki 2019 01:24

Bu işlemiş olduğunuz her iki olayla ilgili olarak tek tedavili denetimli serbestlik uygulanacaktır. Çünkü; ilk olayla ilgili denetime ve erteleme süresine başlanmadan ikinci olay meydana geldiği için tek olay olarak değerlendirilir.

yani 2. olay ihlal sürecinde olmadığı için bunla ilgili yargılama olmayacaktır. Siz bu denetimi ihlal etmemeye ve bir başka madde olayından hakkınızda işlem yapılmasına sebebiyet vermeyiniz.
Teoman bey öncelikle cevabınız beni çok rahatlattı teşekkür ederim.
Ben, benim durumumda olan birilerini ararken başka bir sitede şöyle bir olayla karşılaştım.

[6] Yargıtay kararına konu olayda; 09/01/2015 tarihli suç yönünden Salihli Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 03/03/2017 tarihinde iddianame düzenlenerek, esasen farklı dosyalarda soruşturma konusu yapılan 15/03/2015 ve 09/01/2015 tarihli her iki suçun da, şüpheli hakkında verilen 28/04/2015 tarihli ilk kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararından önce işlenmiş olduğundan, her iki suça ilişkin dosyaların savcılık aşamasında birleştirilmesi gerekirken sehven her iki suç için ayrı ayrı kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı verilmesinin yasaya aykırı olduğu belirtilip 15/03/2015 tarihli suça ilişkin olan 2015/306 esas sayılı dosya ile birleştirme talepli olarak kamu davası açıldığı görülmüştür. Y.10.CD, E. 2018/1339, K. 2018/3817, T. 26.4.2018.

Birleştirme talepli kamu davası açılmış. Banada böyle şey olabilirmi 2 dosya birleşip kamu davası açılır mı ?

Açılırsa ben gibi sonuç olur?