4bli Yeniden Hizmete Alınması

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
Meriem
Yeni Üye

4bli Yeniden Hizmete Alınması

Mesaj gönderen Meriem » 10 Eki 2019 18:57

Merhaba üniversite hastanesinde 4bli hemşire olarak çalışıyorum hizmet sözleşmem 1 yıllık olarak yenileniyor. Doğum sonrasi ucretsiz izin almak istiyorum kurum ücretsiz izin alırken sozlesmemi feshedip haklarımı saklı tutuyor 2 yıl. Ben bu süre içerisinde sağlık bakanlığı 4bli alımlarına tercih yapabilir miyim?? Kurumum personel işleri net birşey söyleyemedi.. sonuçta ortada bir sözleşme yok sözleşmeye aykırı davranmış olmuyorum 1 yıl ceza almama durumu var mı??? https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklen ... rgepdf.pdf? Boyle bir madde var yonergelerde -"Doğum ve askerlik sebebiyle hizmet sözleşmesi feshedilenler hariç olmak üzere;
hizmet sözleşmelerini kendi istekleri ile feshedenler, fesih tarihinden itibaren bir yıl
geçmeden Bakanlığa ait sözleşmeli personel pozisyonlarına yeniden atanamazlar. Bu sürenin
sonunda yeniden hizmete alınma, 181 sayılı Sağlık Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri
Hakkında Kanun Hükmünde Kararname’nin ek 3 üncü maddesi hükümlerine tabidir.