MAAŞLARIN ÖDENMEMEMSİ SİGORTANIN YATMASI

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
Cevapla
retnil
Site Üyesi
Mesajlar: 44
Kayıt: 10 Haz 2017 06:56

MAAŞLARIN ÖDENMEMEMSİ SİGORTANIN YATMASI

Mesaj gönderen retnil »

Sayın arkadaşlarım selamlar.

* İşverenin 2 aydır maaş ödememesi ancak buna rağmen SİĞORTA PİRİMLERİNİ yatırması yasaya uygunmudur acaba? Ekim ayındayız ama Ağustos-Eylül maaşını almış değiliz. Ancak maaş ödenmeyen ayların siğorta pirimleri yatırılmış. Emin olmamakla birlikte bunun yasal olmadığı söyleniyor.

* Diğer bir durum ise, taşeronluk söz konusu olduğundan işverenin "KURUM HAKEDİŞİ YATIRMADI YATIRINCAYA KADAR BENDE ÖDEME YAPMAYACAĞIM" demesi uygunmudur? Bu maaşdan kim sorumludur acaba? Sonuçta alt işveren maaşımı öder, ödediğine dair maaş dekontunu kuruma sunar kurum akabinde hakedişi yatırır firmanın hesabına. İşleyiş bu şekilde değilmidir acaba? Böyle olduğu söyleniyor. Ama kurumdaki şefler kurum hakedişi yatırır işvereniniz sizlere maaş öder diyorlar. Şuanda da ilgili kurum 2 aydır hakediş vermiyor maaşımız bundan dolayı ödenmiyormuş sizce doğrumudur. Bana mantıksız geldi.

Bu iki durumla ilgili olan yargıtay kararı paylaşabilirseniz çok memnun olurum.
Teşekkürler, kolay gelsin.Cevapla