Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

İdare, Devlet Memurluğu, Disiplin Suç ve Cezaları, Yolluk, Özlük Hakları, Atama, Tayin, İptal ve Tam Yargı Davaları, İdarenin Sorumluluğu, Kamu Maliyesi ve Vergiler...
Emreuğur
Site Üyesi

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

Mesaj gönderen Emreuğur » 04 Kas 2019 05:48

Merhaba, ben Bekçilik sınavlarını geçip asıl olarak kazandım fakat güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumsuz olarak tebliğ edildi gerekçe olarak 5809 sayılı haberleşme kanununa muhalefet etmekten aldığım 820 tl adli para cezası sahtecilik suçu kapsamında değerlendirilmiş. Ben 5809 sayılı yasanın 56 maddenin yollanmasıyla 63/10 maddelerinden 820 tl adli para cezası aldım. İdare mahkemesine dava açtım fakat red cevabı geldi. Bu suçu idare mahkemesi sahtecilik olarak değerlendirmiş. Bundan sonraki süreç nasıl olur ne yapmamı önerirsiniz...

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

Mesaj gönderen Birbilen » 04 Kas 2019 15:11

Yargı sürecini sonuna kadar götürün, istinaf, temyiz, bireysel başvuru vs. kullanın derim. Uçan kuşa patates hat dağıtıldı zamanında... Sahtecilik değilmiydi adı o zamanlar...
Bir bilene sor...

Emreuğur
Site Üyesi

Re: Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması

Mesaj gönderen Emreuğur » 07 Kas 2019 01:34

İdare mahkemesinde karar verende hakim, istinaftaki karar verende hakim, danıştayda karar verende hakim. Önlerinde kanun var nizam var kendi fikrini yasaya aykırı nasıl uygular bi hakim.