4 aylık evlilik sorunlar ve boşanma...

Kişiler, Ad ve Soyad Düzeltme, Yaş Düzeltme, Aile, Nişanlılık, Evlilik, Ayrılık, Boşanma, Nafaka ve Tazminat, Velayet, Vesayet, Mal Paylaşımı, Evlat Edinme, Babalık ve Tanıma...
ismetyilmaz.06
Yeni Üye

4 aylık evlilik sorunlar ve boşanma...

Mesaj gönderen ismetyilmaz.06 » 08 Kas 2019 16:21

Merabalar kolay gelsin cümeleten, karımla 4 ay önce evlendik. Bizim şöyle bir sorunumuz var; nişanlıyken düğün yapmak için bana kredi çıkmıadığı için onun üzerine kredi çektik zaten bu evliliği düğünü vs herşeyi birlikte yapacaz diyerek yola çıkmıştık. Çekilen krediyle düğünde ona takılmak üzere (sırf görüntü olsun diye onun isteğiyle) bilezik çeyrek altın büyük altın onun gelinliği damatlık, ve .... marka ev eşyası alındı nakit parayla, bu arada sağa sola gitmeler gelmeler gezmeler araba kiralama ücretleri ve düğün adına olan bütün harcamalara yettiği yere kadar kullanıldı. Düğün oldu zaten hemen düğünde takılan ufak tefek para ve çeyrek altınlarla düğün salonunun parasını verdik, bilezik bozdurup ev tuttuk sağa sola olan halı perde incik boncuk borçları ikimiz birlikte altınları bozdurarak kapattık kalanları yine kendisiyle bozdurup krediye yatırdık ve aylık ödemesini düşürdük. Kira ve faturalar evin tüm giderlerini ben karşılıyorum haliyle maaşım yetmediği için geçmişte ki gibi aylık ortak ödeyemiyoruz krediyi kendi maaşından ödüyor. Evleneli dediğim gibi 4 aya yakın oluyor ama bu süre sarfında bana hakaretleri de oldu fiziksel şiddette oldu ben yine elimi kaldırıp da vurmadım bu olaylar böyle sürekli tekrarlanmaya başlayınca bu her tartışmada kavgada küfür edip hakaret edip üzerime saldırmaya başlayınca bende artık kendisine karşı koymaya başladım fakat hiç bi zaman kayda değer bi zarar ziyan vermedim kendisine, ayrıca cinsel ilişkimizde de sıkıntısı var (rahatsızlık var kendiside), değişik davranışları ruh halleri var ben geçenlerde boşanmak istediğimi söyledim kendisine yine her zaman ki gibi atladı saldırdı hakaretler küfürler eşyalarımı defalarca kapıya attı evden kovdu vs ... ailemden hoşlanmıyor ablam ve babamla kötü oldu sürekli onlara da hakaret ediyor babamın alkol problemi var fakat kendisine kesinlikle bir zarar ziyanı olmamıştır zamanında verdiği 50-100 tlnin lafını yaparak demediği laf kalmıyor zoruma gidiyor kaldıramıyorum artık pisikolojisi de bozuk kendisi de garip yanlış bir evlilik yaptığımı düşünerek boşanmamızın gerektğini söyledim söylüyorum kendisine, ben böyle güzel güzel konuştukça kendisi çıldırıyor saldırıyor vsvs hocam anlattığım gibi şimdi geçen dedim bana diyor ki afedersiniz " donuna kadar alacam, altınları da istiyorum, mehiri de istiyorum, krediyi de ödeyeceksin vs tarzında konuşuyor. Bana bi yardımcı olun hocam. Kendisi memur bende memurum onun ailesinin hali vakti yerinde benim annem rahmetli oldu babamın sıkıntıları var şuan evden çıkıp gitsem kalacak yerim yok mağdur durumundayım bu insan bunu bildiği için sürekli bana kötü davranıyor eşyalarımı kapıya atıyor evden kovuyor vs. Her şey anlattığım gibidir. Bu duruma göre çekişmeli boşanma davası durumunda benim başıma gelebilecek olan nedir ? Lütfen hocam bi cevap bekliyorum

ismetyilmaz.06
Yeni Üye

Re: 4 aylık evlilik sorunlar ve boşanma...

Mesaj gönderen ismetyilmaz.06 » 08 Kas 2019 16:38

2 3 sefer evi terkedip annesigile gitmişliği var, kafası atıyor gece gündüz demiyor alıyor başını gidiyor gece gündüz demeden sağda solda arıyorum zor bela eve getiriyorum hergün kavga hergün gürültü hocam vallaha bende iyi değilim artık ne tadım kaldı ne tuzum kaldı, işyerime de yansıyor insanlarla ilişkimede yansıyor beni tanıyan insanlar sürekli soruyor anlıyor her ne kadar yok desem de işte. Durumlar böyle şimdiden değerli görüş ve fikirleriniz için teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim.