İlk defa ecstasy yakalatmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Kasabali
Yeni Üye

İlk defa ecstasy yakalatmak

Mesaj gönderen Kasabali » 10 Kas 2019 01:30

Herkese merhaba
2Ekim2019 tarihinde biz (şöfor ve ben) arabayla seyir halindeyken motosikletli polislerin cevirmesine denk geldik. Bizi durdurup uzerimizi aradilar,şoforde hicbirsey bulmadilar,bende 2tane ecstasy hap buldular. Bizi polis karakoluna goturduler ve sadece benim ifademi aldilar. (Bizden henuz kan-idrar vs ornegi alinmadi) O an heyecandan guzel bir ifade veremesem de mola verdigimiz esnada yolda buldugumu,kullanmadigimi ve merak edip aldigimi soyledim. Karakolda önce TUTANAKTIR diye baslik atip tukenmez kalemle ifademi yazdilar ve ben de biraz sarhos oldugum icin yeterince okuyamadan imzami attim. Ardindan bilgisayara geçirecek olan memurun işi bittiginde benim ifademi bir de o sisteme girdi. İfadem:
20191110_004733.jpg

Kafama takilan noktalar:
1) Bu ifademi inandiricilik bakimindan şununla degistirmek istiyorum mumkun mudur "Mola verdigimiz esnada arabamiza aldigimiz bir otostopcu arkadaş,tam arabadan inecekken bize sigara ikram etmek icin icinde son 3 tane kalan sigara pakedini birakip indi,ictik,sonuncuyu da icmek icin pakedi actigimizda o haplari farkettik ve o esnada polis cevirmesine denk geldik-zaten kendi rizamla polise ben teslim ettim.
2)İlk karakola gittigimizde yanimdaki arkadasimin adi hic gecmedi,bu degisen ifadem için onu tanik gosterebilir miyim-faydasi olur mu?
3)Olaydan 3 hafta sonra O karakola gidip dosyami sordugumda kriminalde oldugunu soylediler. Bu aşamadan itibaren süreç nasil işlicek?,ortalama ne kadar sure sonra mahkeme kagidi gelir?,benden kan-idrar-sac tahlili ne zaman isterler.? Tahlil vermem için beni ansızın gelip bulup alirlar mi(saçlarimi 1 numaraya vurmama firsat olmadan)
Once savci meseleyi bir de benden dinlemek icin cagirir mi beni. Biraz uzattim kusura bakmayin,askerî personel olmak istiyorum ya da polis,bundan dolayi denetim bile yemek istemiyorum. Cevaplariniz icin simdiden tesekkurler.