Ehliyetimi 188. Maddeden ötürü iptal ettiler nasıl alabilirim

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
Yusufum
Yeni Üye

Ehliyetimi 188. Maddeden ötürü iptal ettiler nasıl alabilirim

Mesaj gönderen Yusufum » 02 Ara 2019 08:23

Selamın aleyküm
Ben 2012 yılında uyuşturucudan tutuklandım 6ay Bi ceza yattıktan sonra 188.maddeden 4yıl 2ay dışarıdan ceza aldım ve 6.ayımda tahliye oldum
Cezamı yargıtaya temize gönderdim aradan biraz zaman geçtikten sonra ehliyet almak için kursa başvurdum bu zaman süresi içinde sınavdan geçtim ehliyetime hak kazandım fakat o an için bazı nedenlerden ötürü bundan haberim yoktu hak kazandığım tarihten sonra yaklaşık 5 veya6 ay tam olarak hatırlamıyorum yargıtaydan cezam geldi tekrardan 28.06.2016 tarihinde tutuklandım bir süre sonra açık cezaevine geçtim bir gün izindeykn sürücü kursundan bana ulaştılar ehliyetim için hak kazandığımı fakat hak kazandıktan 2 sene sonra ehliyetimi almazsan iptal olacağını söylediler az Bi süresi kaldığı için bende bu nedenden ötürü ödemelerimi yapıp ehliyetimi almaya gittim fakat emniyette sicilimde 188.madde olduğu için ehliyetimin iptal olacağını söylediler bende bu nasıl olur ben bunu hak ettim bana verilmiş bir hakkı nasıl elimden alırsınız dedim anlatamadım,
Peki ben yakalanmadan önce ehliyetimi kazandığındam haberim yoktu o an için haberin olsaydı buraya gelseydim bana ehliyetimi vermicekmiydiniz dedim keşke ozaman gelseydin dedi ee burda bir hak ihlali yokmu diyorum haklısın ama bizim yapıcak birşeyimiz yok dediler üst mercilere başvur diyerek gönderdiler. Başka cezalarımla beraber
28.04.2019 tarihinde tahliye oldum şuan denetim görüyorum yaklaşık 6ay sonra denetimimde biticek ben şimdi ehliyetimi almak için ne yapmalıyım veya sicilimi temizliye bilirmiyim.
Şimdiden teşekkür ederim hakkınızı helal edin