Darp raporundan sonra yapılan devirler

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Goncagül
Site Üyesi

Darp raporundan sonra yapılan devirler

Mesaj gönderen Goncagül » 02 Ara 2019 21:13

Eşim bana sürekli fiziksel şiddet uyguluyordu. En sonki olayda darp raporu alarak evden ayrıldım. Ve asliye ceza mahkemesinde duruşmamız var. Eşimden boşanacağım, ancak henüz dava açmadım. Bu süreçte eşim arabayı elden çıkararak mal kaçırmaya yeltendi. Ve üzerine (peşinatını düğünde takılan altınlar ve 1 yıllık maaş birikimimle ödediğimiz) bir ev var. Bu süreçte evi kardeşlerinden birinin üzerine yapabilir. Evi kardeşinin üzerine yaparsa, mal paylaşımı davasında bir hak kaybı yaşar mıyım?

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Darp raporundan sonra yapılan devirler

Mesaj gönderen teoman » 02 Ara 2019 22:04

Goncagül yazdı:
02 Ara 2019 21:13
Eşim bana sürekli fiziksel şiddet uyguluyordu. En sonki olayda darp raporu alarak evden ayrıldım. Ve asliye ceza mahkemesinde duruşmamız var. Eşimden boşanacağım, ancak henüz dava açmadım. Bu süreçte eşim arabayı elden çıkararak mal kaçırmaya yeltendi. Ve üzerine (peşinatını düğünde takılan altınlar ve 1 yıllık maaş birikimimle ödediğimiz) bir ev var. Bu süreçte evi kardeşlerinden birinin üzerine yapabilir. Evi kardeşinin üzerine yaparsa, mal paylaşımı davasında bir hak kaybı yaşar mıyım?

Boşanma davası ile birlikte açıla bilecek veya boşanma davasından sonra görülecek mal rejimi davasında bu konular irdelenir, mal kaçırma gibi durumlarda söz konusu ola bilir. Burada kaybınız olur mu.? kaybınız olmasa da bazı durumlarda tahsilatınız güç ola bilir.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Goncagül
Site Üyesi

Re: Darp raporundan sonra yapılan devirler

Mesaj gönderen Goncagül » 04 Ara 2019 15:23

Anladım. Ondan beklenilen bir hareket, ama yine de inşallah böyle bir şey yapmaz. Peki maliki olduğu evi, devretmişse, bunu nereden öğrenebilirim. Yapının başkasının üzerine kaldırıldığı bilgisine nereden ulaşabilirim? Kayınvalidem ve kardeşleri, eşimden korktuklarından benimle irtibat kurmuyorlar. Onlara soramam.