HAGB kararı memuriyet

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
İstatistik
Yeni Üye

HAGB kararı memuriyet

Mesaj gönderen İstatistik » 04 Ara 2019 20:33

Merhaba. Ben 2013 senesinde askerligim esnasında Bir komutanımla yaşadığım sorun neticesinde "emre itaatsizlikte karar ve askeri eşyayı kasten tahrip etmek " sucundan 5 ay HAGB aldım. Şu an memurluk başvurularım var ve güvenlik soruşturmasında. Basvuru yaptığım 2 ay öncesinde hagb süresi bitmemişti devam ediyordu ve dün bitti. Durum ne olur bir sorun olur mu. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Çok mühim bir konu. Cezayı veren erzurum askeri mahkemesi kapatıldı. Asliye mahkemesinde dosyam şu anda sildirmek için dilekçe yazdım o da yaklaşık 1.5 ayı bulur dediler...

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: HAGB kararı memurluk hk.

Mesaj gönderen teoman » 04 Ara 2019 20:58

İstatistik yazdı:
04 Ara 2019 20:33
Merhaba. Ben 2013 senesinde askerligim esnasında Bir komutanımla yaşadığım sorun neticesinde "emre itaatsizlikte karar ve askeri eşyayı kasten tahrip etmek " sucundan 5 ay HAGB aldım. Şu an memurluk başvurularım var ve güvenlik soruşturmasında. Basvuru yaptığım 2 ay öncesinde hagb süresi bitmemişti devam ediyordu ve dün bitti. Durum ne olur bir sorun olur mu. Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. Çok mühim bir konu. Cezayı veren erzurum askeri mahkemesi kapatıldı. Asliye mahkemesinde dosyam şu anda sildirmek için dilekçe yazdım o da yaklaşık 1.5 ayı bulur dediler...
Düşme kararı verilince adli sicile hemen gönderiliyor, memuriyete etkisi olacağını sanmıyorum.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

aslann05
Kıdemli *** Üye

Re: HAGB kararı memuriyet

Mesaj gönderen aslann05 » 05 Ara 2019 17:05

Hagb karı memura iddk gergi olumsuz yansıyor.
Yani İDDK mahkumiyet gibi degerlendiriyor.
Ben yaşıyorum.
Hakaret tehdit ve santaj HAGB düştüğü halde iddk mahkumiyet gibi degerlendirdi.
İdare mahkemesi kararını onadi.