Bölge Mahkemesinden Cezam Onaylandı Ne Yapmalıyım

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
hamzatunalı
Site Üyesi

Bölge Mahkemesinden Cezam Onaylandı Ne Yapmalıyım

Mesaj gönderen hamzatunalı »

Merhaba arkadaşlar
Ben 2008 yılında bir şirket kurdum 2010 - 2011 yılları içerisinde aldığım hizmetlerden bazılarının faturaları sahte fatura çıktığından dolayı 2015 yılında incelemeye alınarak yüksek miktarda vergi zayi cezası yedim Maliyeye bu cezlarla ilgili iptal edilsin diye dava açarak 2010 yılının cezalarını sildirdim 2011 yılı cezaları kaldı sonrasında çıkan Maliye borçları yapılandırma kanununa dayanarak borçları ödemek için muhasebecim tarafından başvuruda bulunuldu bu arada kazandığım davayı Maliye üst mahkemeye itiraz etti bende 2011 yılı için üst mahkemeye itiraz ettim muhasebecime bunu söyledim cezalar tam kesin belli değil belki üst mahkeme iptal edecek dedim cezayı ve araştırmalar yaparakdan 2011 yılını yapılandıralım dedim Maliyenin çıkardığı kanununu okurken benim kazandığım 2010 yılı içinde %20 lik kısmını ödersem Yargıtaydan dönsede bir problem olmasın diye 2010-2011 yılların tümünü yapılandırdım ve ödemelerini tamamladım Fakat Maliye 2010-2011 yılları için bana dava açarak hapis cezası ile cezalandırmam için yargılanmamı başlattı bu zamana kadar Asliye ceza mahkemesinde görüldü davam 6 Ay önce Bölge adliye mahkemesine istinaf a gönderdim Bölge Adliye mahkemeside dava görüldükten sonra istinafa gerek yok dedi ve Asliye Ceza Mahkemesinin kararını onayladı ama onaylaması gerekirdi çünkü benim Maliyeye bir borcum kalmadı faturaların tamamı aslı benim bu işleri yaptırdığım şahıslara ödemelerimin %80 i banka kanalıyla ödeme ama yinede cezalar onaylandı 2010 yılı için 3 yıl 1 ay 15 gün 2011 yılı için 3 yıl 1 ay 15 gün şeklinde cezalar aldım Yarğıtay'a gönderelim dedim fakat avukatım cezanın 5 yılı geçmesi gerekli yoksa gidemez dedi ama tek cezanın 5 yılı geçmesi gerekiyormuş şimdi arkadaşlar ben bu cezalar ile ilgili ne kadar ceza evinde kalmam gerekiyor nasıl bir itirazda bulunabilirim bilgili arkadaşların bana kıymetli fikirleri lazım yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Enginy
Site Üyesi

Re: Bölge Mahkemesinden Cezam Onaylandı Ne Yapmalıyım

Mesaj gönderen Enginy »

Öncelikle Geçmiş olsun Vuk 359 ‘dan çok muzdarip insan var. Bunlardan biriside benim. Bayaa hatmettim bu olayı ama cezaları çok acımasız ne yazık ki
1 ay 15 gün kadar yatıp denetimliye ayrılırsın.

hamzatunalı
Site Üyesi

Mesaj gönderen hamzatunalı »

teşekkür ederim hocam dediğiniz gibi bu olaydan başı yanan çok vatandaş var cezalarda çok ağır ama benim düşüncem yeni yargı paketlerinde eski cezaların af olacağı konusunda ben birde maliye borcumun bile tamamını yapılandırdım kapattım

Enginy
Site Üyesi

Mesaj gönderen Enginy »

Borcu ödemek birşeyi değiştirmiyor.
Ancak kapsamlı bir matrah yasası gelirse işe yarar. Oda kısmet artık