Hagb alırmıyım?

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Yavuz06
Site Üyesi

Hagb alırmıyım?

Mesaj gönderen Yavuz06 »

Bir üniversitede kalöriferci olarak çalışıyorum.kampüste bir yıldır lastikleri inmiş bi bisiklet vardı.02.02.2020 de işteyken borcum olan kuzenime babamın maaşının yattıgını bugun nöbetçi oldugumu gelebilirsen borcumu ödeyebileceğimi söyledim kabul etti aracıyla gelecegini söyledi bende araçla geleceksen bi bisiklet var onu da ikametime götürü ver dedim o gelmeden bisikletin kilidini kırdım aracıyla evime gönderdim babam kanser tedavisi görüyo eşimde hamile ben birdahaki nöbetime kadar bisikletin lastiğini yaptıramadım sahibi yok diye acele etmedim açıkcası bir dahaki nöbetimde babamın aracıyla işe geldim bisikleti yaptıramadıgım içinde getirmedim o günkü nöbetimde çalıştığım binanın dış yalıtımı aracıma. düştü aracım kullanılmaz hale geldi kampüste yattı bende bisikleti yaptırsam bile araç olmadıgı için getiremem diye düşündüm bir kaç kezde kuzenime söyledim oda çalıştığı için getiremiyeceğini söyledi bisikletin sahibi varmış karakola şikayetçi olmuş kampüsün her yeri kamera buldular beni neyse bisikleti sahibine teslim ettik kırdıgım kilidin yerine kilitte aldım binlerce kez özür diledim öğrenci şikayetçi olmadı fakat kamu davası açılmış ne ceza alırım işten atılırmıyım

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Hagb alırmıyım?

Mesaj gönderen Birbilen »

Hırsızlıktan sabıkan olur, cezaevinde yatmazsın, işten atılabilirsin.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Yavuz06
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yavuz06 »

Yani hiç bir kurtulusum yok mu avukat tutsam şikayette yok bisikletin kılına bile zarar vermedim

Yavuz06
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yavuz06 »

Peki bu çıkacak yeni kanunda 1\2 indirim alrmıyım bu indirim sayesinde hagb çıkmaz mı yardımcı olursanız çok sevinirim

Birbilen
Onaylı Üye

Mesaj gönderen Birbilen »

İddianamedeki sevk maddelerini söylersen biraz daha kesine yakın konuşuruz.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

Yavuz06
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yavuz06 »

Türk cezkanunu 37/1del ile 1242/2 h.1,53 tüm dosyalar incelendiğinde gündüzden sayılan zaman diliminde üzerlerine atılı kiltlenmek üzere muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık suçu işlemiş oldukları diye devam ediyo

Yavuz06
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yavuz06 »

Bisikleti mahkemeden önce teslim ettim

Yavuz06
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yavuz06 »

Birde olayda kuzenimde oldugu için hakim ceza verirken ceza artırımı yaparmı hakim bana 6 yıl ceza verse hagb kararı alamazmıyım allah rızası için yardımcı olun psikolojim bozuldu hiç iyi değilim

Kullanıcı avatarı
Güntülü
Moderatör

Mesaj gönderen Güntülü »

Bu konuda alacağınız ceza yüksek olmayıp HAGB kararı ile 5 yıl denetimli serbestlik uygulaması mümkündür.

Hırsızlık suçu sebebiyle mağdurun uğradığı zarar giderilirse, sanığa etkin pişmanlık nedeniyle ceza indirimi yapılması mümkündür (TCK m.168)
www.kararara.com

Yavuz06
Site Üyesi

Mesaj gönderen Yavuz06 »

Peki konut dokunulmazlıgı sucundanda ve mala zarar verme sucundan ceza alırmıyım öğrenci şikayetçi olmadı kamu davası açıldı