Yargıtaydaki Bekleyen Dosyanın Yeni İnfaz Yasasına Uyumu

Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı, İnfazın Ertelenmesi, Denetimli Serbestlik, Koşullu Salıverilme, Adli Sicil (Sabıka) ve Arşiv Kaydı, GBT, Özel veya Genel Af, Ceza İnfaz Kurumları, Özel İnfaz Çeşitleri, Açık Ceza İnfaz Kurumuna Ayrılma...
nightlife36
Site Üyesi

Yargıtaydaki Bekleyen Dosyanın Yeni İnfaz Yasasına Uyumu

Mesaj gönderen nightlife36 »

Merhaba Hukukseverler Öncelikle şunu belirtmeyelimki Türkeyinin en büyük hukuk sitesi kararara.com olduğunu belirtmek isterim. Bu kanıya diğer husuk siteleri ile mukayese ederek vardım. Site tamamen profesyonel bir şekilde çalışmakta ve sorulara en hızlı ve tatmin edici şekilde cevap verilmektedir. Bu nedenle emeği geçen yönetici ve diğer hukuksever arkadaşlara teşekkür ederim.

Değerli hukukseverler; ertelenen basit yaralama ve tehdit suçundan toplam 9 ay hapis cezası aldım, kararı 2015 yılında temyiz ettim, halen dosya yargıtay ilgili ceza dairesinde sonuçlanması için sırasını beklemektedir. Dosyam muhtemelen yeni infaz yasasından sonra sonuçlanacaktır. Sorum şu : Dosyam örneğin 3 ay önce sonuçlandırılarak 9 aylık hapis cezam onaylanmış olsaydı bugun açık cezaevine 3-5 gün girip denetimli serbestlikten faydalanabilecektim. Ancak Yeni infaz yasasında cezanın %40 ını yatmak gerekiyor denilmekte. Bu durumda 9 aylık hapis cezasının yatarı 2 ay olduğuna göre bu durumda yeni infaz yasası benim aleyhime oluyor yada benmi yanlış değerlendirme yapıyorum ? Konuyla ilgili bilgisi olan hukukseverlerden infazım hakkında bilgilendirme yapmalarını rica ediyorum. Teşekkürler.

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Yargıtaydaki Bekleyen Dosyanın Yeni İnfaz Yasasına Uyumu

Mesaj gönderen Birbilen »

Yeni infaz yasası aleyhine birşey getirmiyor. Yine girdi çıktı yapıp denetimli serbest bırakılırsın. O dediğin %40 vs Herkes cezaevi görecek kuralı yasa çıktıktan sonra işlenecek suçlar içindir. Yeni yasanın amacı zaten cezaevlerini boşaltmak değil mi ki :)
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...

nightlife36
Site Üyesi

Re: Yargıtaydaki Bekleyen Dosyanın Yeni İnfaz Yasasına Uyumu

Mesaj gönderen nightlife36 »

Teşekkür ederim Birbilen