Davada Ceza Alma Hususu

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Dogan0016
Site Üyesi

Davada Ceza Alma Hususu

Mesaj gönderen Dogan0016 »

Merhabalar, Bir Davam Var Sanık Konumdayım fakat şikayet konusu, savunma ifadem, olay, ve savcı iddianamesi birbirinden cok farklı. Her ne kadar olayın içeriğine değinemesemde örneklendirmek gerekirse, ortada işlenmiş bir suç bulunmuyor bir müşterim sinirle beni şikayet etmesi üzerine soruşturma açılıyor müşterimin şikayetine takipsizlik çıkıyor fakat ve konuyla cok alakasız bir suç isnat ediliyor tarafıma savcı iddianamesi işlenmemiş yapılmamış bir eylem ve deliller ile uyusmamaktadır. avukat tutmayacağım bazı özel sebeplerden ötürü fakat bir yazılı savunma yazdıracağım yinede korkularım şu sekilde

1- İle durusmam ikametimde talimatlı duruşma olacağından ifade niteliğinde olayı anlatacağm yanında yazılı savunma ve delillerimi dosyaya ekleyeceğim. esas mahkemeye dosya gittiğinde hakim sadece ifademimi okur yoksa delil ve yazılı savunmamı okurmu ?

2- savcı büyük makam iddianame yazmış verelim cezayı gibi bir bakış açışı olurmu adalet sistemi böyle olmamalı ama mağlum avukat tutmadığım için sinirlerini benden cıkarıp art niyet kullanırlarmı ?

3- savcı neden bir vatandaşa işlemediği ve delilsiz bir sekilde suç isnat edip dava açıyor olabilir bu halka nefret suçunu oluşturmazmı ?

yanıtlarınız benim için çok önemli maddi manevi bittim yıprandım sabıkam yok durduk yere suçsuz günahsız hapse girersem iş hayatım evlilik hayatım bitecek

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Davada Ceza Alma Hususu

Mesaj gönderen Birbilen »

Hakim talimattan dönen savunmanı ve ekindeki yazılı belgelerini okur merak etme,
Savcı ne isterse çıkmaz, hakim savcıdan bağımsız dosyaya göre karar verir.
Savcı iddia eder, hakim karar verir...
Fazla zorlama bence, ülkemizde hak adalet biraz kör topal yürür ama yolunu er geç bulur merak etme...
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...