Mağdur Edildiğim Mahkeme Süreci

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Dogan0016
Site Üyesi

Mağdur Edildiğim Mahkeme Süreci

Mesaj gönderen Dogan0016 »

Merhabalar , 2013 yılında gurbetçi olduğum nevşehir ilinde çalıştığım lokantada henüüz 4.cü günüm idi akşam mesaim bitti ve evime gidiyordum. mesaim biterken lokantaya ağır abi tarzında 3 tane takım elbiseli zengin kişiler geldi yemeğe oturdu en son çay servislerini yapıp lokantadan ayrıldım. evime doğru yürürken lokantadan yaklasık 20 dakika oldu ayrılalı telefonum çaldı arayan lokantada çalışan lokanta sahibinin yeğeni idi telefon çalmışlar müşteriden dedi tartıstık ve telefonu kapattım evime geçtim hemen ardından evime 2 sivil polis geldi karakola götürüldüm. karakolda organize subede çalışan bir polis bana baskı ve şiddet kullanarak suçu kabullenmemi söyledi çok direndim.. o gece yasadıklarım bende kalsın aklıma geldikçe perişan oluyorum 7 saatlik ifadem sonrası tabi bu kadar sürme sebebi ifademe 6 saat sonunda geçilmiş olmasıydı 6 saat suçu üstüme yıkmaya çalıştılar red ettim evim arandı didik didik.. ve salıverildim. suan 8 yasında olan kızım o zaman 11 aylıktı sabah 10 gibi çarşıda idim kızımla telefonum çaldı açtım lokanta sahibinin yeğeni arıyor bende nözür diliyor telefon bulundu yanlış anlaşılma olmuş gel çayımızı iç işe geri başladı diyor tabi bende iyi niyetli bir insanım inanıyorum gidiyorum lokantaya başta hoş sohbet ediyoruz o esnada bana kızı ver bize 2 çay doldur diyor kızımı alınca kızımı hemen kapı önüne cıkartıyor ardından içeriye bir bölük dolusu adam giriyor lokanta sahibide elinde bıçak ile lokanta deposundan cıkıyor derken cok feci şekilde darp
ediliyorum kulak zarım patlamış kulağım öyle bir ağrıyor ki oo acının tarifi olamaz.. herneyse şükürler olsun polisler geliyor suç üstü yapıyorlar hastaneye gidiyor rapor alıyoruz ardından karalkola ama ne hikmetse darp edilen benim karşı taraf ifadesini verip cıkıyor beni 1 saat karakolda oyalıyorlar... nedenini söylemediler... 3 gün sonra telefonum çalıyor yine açıyorum bu sefer arayan kişi lokantada yemek yiyip telefonum kayıp diyen şahıs kardeşim çok özür dilerim telefonum arabamın koltuğunun altına düşmüş şarjı bitmiş diyor suan adliyede katip'in yanındayım şikayetimi geri çekiyorum lütfen sende şikayet etme diyor. o kadar iyi bir insanım ki o şahsa iftira davası açmamışım... aradan gel zaman git zaman 2 tane tebligat geliyor eve biri hırsızlık suçundan takipsizlik kararı telefonum kayıp oldu diyip şikayet eden şahıs İsmet Dinç İstanbul Şile Deniizinde Olaydan 2-3 Ay Sonra Boğularak Vefat Etmiş... Diğeri İse Darp Edildiğim İçin açılan dava fakat olay burada başlıyor kulak zarım patlamış raporum var asliye de açılması gerekiyor dava çünkü uzuv kaybı var..!!
ama ne hikmetse bu dava basit yaralama olarak sulh cezada açılmış. duruşma gününde lokanta sahibi mazeretsiz gelmemiş yeğeni gelmiş hakim beni dinledi ifademi aldıktan sonra hakim bey kulağım patladı yeni ameliyattan cıktım raporum nerede dediğimde bana kes lan sesini dayak yiyorsun gelip burada ağlıyorsun sus diyor hakim bey raporum diyorum sus diyor.
ardından karar çıktı karşı taraf basit yaralamadan 2 bin tl para cezası alıp 20 ay taksite bölünüp 5 yıl hagb veriliyor hakim bey karşı taraftan özür dileyip beni salondan atıyor.. derhal dosyayı soruyorum kaleme senin raporun burada görünmüyor diyor hastaneye gidip adli birime uğruyorum dosyayı tarihi ile birlikte kopyasını alıyorum tekrar dava açıyorum asliye ceza mahkemesi direk red ediyor. şuan benim hağlen kulağım hiç durmaksızın çınlıyor ve kulağıma su kaçtığı için tekrar yırtıldı ameliyat olmam gerekiyor tekrardan. artı olarak %10 duyma kaybım var. kulak zarı patlatmak ne zamandır basit yaralama oldu :( çok mağdurum teoman bey admin bey lütfen bana yol gösterin

Birbilen
Onaylı Üye

Re: Mağdur Edildiğim Mahkeme Süreci

Mesaj gönderen Birbilen »

Hukuk yollarını tüketip anayasa mahkemesine bireysel başvuruda bulunabilirsin. Kesin haklıyım dediğine göre bir avukat tut bence.
Bir bilene sor...
Bağımlılığı bırakın! Damarlarınızdaki asil Türk kanını kirletmeyin...