İşe iade davası hakkında

İşveren, İşyeri, İşçi, Taşeron, Müteahhit, Kıdem ve İhbar Tazminatı, İş Akdi, Ücret, İşe İade Davaları, Sendikalar, İş Güvenliği Hukuku, Sosyal Sigortalar, Toplu İş Sözleşmeleri...
elendes
Site Üyesi

İşe iade davası hakkında

Mesaj gönderen elendes »

Yaklasik 6 ay evvel uyusturucu madde ile uzerimde yakalandim denetimli serbestlik tedbur hukmu verildi isveren konuyu biluyordu yazili uyari yapmadi ve bn denetimli serbestligimi henuz baslatmadim bugun cikisim verildi 25 2 d gerekcesiyle onceki hafta savciliktan su numarada hakkinizda sorusturma tespit edilmistir sebebini acikayiniz die tutanak tutuldu bnde uyaptan ve e devletten baktigimda herhangi bir acik dosya gormedigimden hakkimda acilmis sorusturma yoktur devam eden davam bulunmamaktadir dedim tazminatsiz bir sekilde derhal fedih verildi ise iade davasi acmak istiyorum isveren calistigim yer kamu kurumudur bllgi verilmesini rica ederim

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: İşe iade davası hakkında

Mesaj gönderen teoman »

HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

elendes
Site Üyesi

Mesaj gönderen elendes »

Teoman bey ise iadesi kesin olarak mumkun olmayacakmidir su durumda bahsi gecen yazılarınızı okudum daha öncede bu şekilde mahkeme kararlarına ulaşmıştır isten çıkışı 25 2 d maddesinden yapılmış ayrıca olayların üzerinden 6 ay geçti derhal tazminatsız şekilde çıkış verildi olayları bildikleri halde is yerinde kullandığına dair bir tutanak yok bu davada işveren mahkemeye kişinin soruşturma bilgilerine ulaşıp kanıt olarak sunar mi ayrıca da hata yapan kişiye devlet ceza keser işveren devletten önce başından atarak cezayı kesmiş görünüyor bir hukukçu olarak sizin görüşümüzü alabilirmiyim

elendes
Site Üyesi

Mesaj gönderen elendes »

Cidden algim kapandı oyuzden tekrar yazıyorum size bize gelen kâğıt 5 yıl boyunca suç islenmez ise dava açılmadan denetimli serbestlik tabi olunacağı yönünde ama olay olduğunda benden savunma istemediler olaydan 6 ay sonra tutanak tutulmuş savcilik ta soruşturman mevcut su numaralarla açıklama yapın denmiş ardından 5 gün sonra tazminatsız fesih verildi BN kendimi aklamak istiyorum tüm bu yaşadıklarımı kabus gibi herkese rezil Rusva oldum allah sonunda belami verdi diyorum lütfen görüşlerinizi esirgeneyin