Çocuğun Cinsel İstismarı Beraat Kararını Yargıtay Bozdu !

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Kursadonr
Yeni Üye
Meslek: Özel Güvenlik

Çocuğun Cinsel İstismarı Beraat Kararını Yargıtay Bozdu !

Mesaj gönderen Kursadonr »

1996 doğumluyum ve 2013 yılında 17 yaşında cinsel istismardan suça sürüklenen çocuk olarak dava açıldı. 2015 yılında mahkeme beraat kararı verdi ama savcı itiraz etti ve yargıtaya dosyam gönderildi. 2018 yılında ise Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı bu kararı bozdu. Şuanda dosyam arşivde.

-Soru 1) 2018 yılında yargıtayın Beraat kararımı bozma tarihinden 6 ay sonra Özel Güvenlik kartımı aldım ve şuanda güncel olarak çalışıyorum. Ama güvenlik kartımı yenilemem gerekiyor. Ve Güvenlik şubeye yenilemek için gittiğimde bu dosya karşılarına çıktı. Benden bu davanın son durumunu belirten evrak istedi. Yargıtayın bozma kararı olan Tebliğnameyi Güvenlik şubesine götürdüğümde bana sorun teşkil eder mi? Yoksa kartımı yenilemekte sorun oluşturmadan işlemi yapabilir miyim? ( İnternetten araştırmalarıma göre bu evrakı götürdüğümde kartım iptal edilebilirmiş.)

-Soru 2) 2013 yılında açılan bir dava ve konusu cinsel istismar olan hala karara bağlanmamış ve yerel mahkemeye gelmemiş bir dosyanın zaman aşım süresi dolmuş mudur? Ve yahut zaman aşımına girme süresi nedir.

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Re: Çocuğun Cinsel İstismarı Beraat Kararını Yargıtay Bozdu !

Mesaj gönderen teoman »

Kursadonr yazdı:
24 May 2020 03:59
1996 doğumluyum ve 2013 yılında 17 yaşında cinsel istismardan suça sürüklenen çocuk olarak dava açıldı. 2015 yılında mahkeme beraat kararı verdi ama savcı itiraz etti ve yargıtaya dosyam gönderildi. 2018 yılında ise Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı bu kararı bozdu. Şuanda dosyam arşivde.

-Soru 1) 2018 yılında yargıtayın Beraat kararımı bozma tarihinden 6 ay sonra Özel Güvenlik kartımı aldım ve şuanda güncel olarak çalışıyorum. Ama güvenlik kartımı yenilemem gerekiyor. Ve Güvenlik şubeye yenilemek için gittiğimde bu dosya karşılarına çıktı. Benden bu davanın son durumunu belirten evrak istedi. Yargıtayın bozma kararı olan Tebliğnameyi Güvenlik şubesine götürdüğümde bana sorun teşkil eder mi? Yoksa kartımı yenilemekte sorun oluşturmadan işlemi yapabilir miyim? ( İnternetten araştırmalarıma göre bu evrakı götürdüğümde kartım iptal edilebilirmiş.)

-Soru 2) 2013 yılında açılan bir dava ve konusu cinsel istismar olan hala karara bağlanmamış ve yerel mahkemeye gelmemiş bir dosyanın zaman aşım süresi dolmuş mudur? Ve yahut zaman aşımına girme süresi nedir.
Şu aşamada kartınızın iptal edilmesi veya yenilenmesi konusunda bir engelin olmaması gerekir diye düşünüyorum, henüz kesinleşmiş bir mahkumiyet hükmü bulunmamaktadır.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Kursadonr
Yeni Üye
Meslek: Özel Güvenlik

Re: Çocuğun Cinsel İstismarı Beraat Kararını Yargıtay Bozdu !

Mesaj gönderen Kursadonr »

teoman yazdı:
24 May 2020 08:22
Kursadonr yazdı:
24 May 2020 03:59

Şu aşamada kartınızın iptal edilmesi veya yenilenmesi konusunda bir engelin olmaması gerekir diye düşünüyorum, henüz kesinleşmiş bir mahkumiyet hükmü bulunmamaktadır.
Peki hocam 2. Sorum hakkında bilginiz varsa bilgilendirebilir misiniz acaba. Çünkü yerel mahkemeye gittiğimde bundan 1 ay önce dosyamın hala gelmediğini ve zaman aşımına uğradığını söyledi ilgili kalem. Ama araştırmalarıma baktığımda bu suçtan yargılanan insanların 15 yıldan önce zaman aşımı olmadığını gösteriyor net bir kanıya varamadım açıkcası