İlk defa uyuşturucu yakalatmak

Suç ve Cezalar, Suç Türleri, Ceza Hesaplama, Hapis, Adli Para Cezası, Adli Kontrol, Ön Ödeme, Uzlaşma, Tutuklama, Arama, Elkoyma, İletişimin Tespiti, Ceza Yargılama Usulü, Tekerrür, İçtima, İştirak...
Alpdls
Yeni Üye

Re: İlk defa uyuşturucu yakalatmak

Mesaj gönderen Alpdls »

Yani ilk gelen tebligatın içinde uyuşturucuyla yakalandıgım falan yazarmı?

recko07
Yeni Üye

Mesaj gönderen recko07 »

Merhabalar. Hayatımda Hiç Polislik bile olmamışken. Üstümde 2 adet Extacy yakalandı. Ama polis tutanağına benim korkup cebinden çıkarıp kendi verdi.. diye yazdılar. İlk defa böyle bir olaya karıştım. Bundan sonraki işleyiş nasıl olacak?

grr9311
Yeni Üye

Mesaj gönderen grr9311 »

Merhabalar dün başıma gelen olaydan bahsetmek istiyorum saat 10 11 civarı 3 arkadaş araç içinde oturuyorduk şöför benim bir anda polis geldi polisi görünce kapıyı açtım ve aşşağı indim kimlik kontrolü vs oldu araç içinde ve yerde ne buldularsa aldılar sağda solda tane tane ufak uyuşturucu madde bulduklarını söylediler üzerimizde ve sicillerde hiç bir problem yok daha öncede hiç polislik bir olaya karışmadık araç şirket aracı günde en az 7 8 kişi biniyor kan tahlilleri idrar tahlili felan yaptırdılar olay nasıl geliştiyse o şekilde ifade verdik polis tutanağında 3.1 gram olduğu yazıyor fakat sorduğum da kağıtla beraber ağırlığı dediler kanlarımız da büyük bir ihtimal çıkacak diye tahmin ediyoruz yaklaşık 3 4 ay önce kullandık en son ifadelerimizde o bulunanların bize ait olmadığını haberimizin olmadığını belirttik durum ve nasıl bir yol izlenmeli bundan sonra bizi ne bekliyor çok merak ediyoruz yardımcı olursanız seviniriz

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

grr9311 yazdı:
26 Ara 2019 13:16
Merhabalar dün başıma gelen olaydan bahsetmek istiyorum saat 10 11 civarı 3 arkadaş araç içinde oturuyorduk şöför benim bir anda polis geldi polisi görünce kapıyı açtım ve aşşağı indim kimlik kontrolü vs oldu araç içinde ve yerde ne buldularsa aldılar sağda solda tane tane ufak uyuşturucu madde bulduklarını söylediler üzerimizde ve sicillerde hiç bir problem yok daha öncede hiç polislik bir olaya karışmadık araç şirket aracı günde en az 7 8 kişi biniyor kan tahlilleri idrar tahlili felan yaptırdılar olay nasıl geliştiyse o şekilde ifade verdik polis tutanağında 3.1 gram olduğu yazıyor fakat sorduğum da kağıtla beraber ağırlığı dediler kanlarımız da büyük bir ihtimal çıkacak diye tahmin ediyoruz yaklaşık 3 4 ay önce kullandık en son ifadelerimizde o bulunanların bize ait olmadığını haberimizin olmadığını belirttik durum ve nasıl bir yol izlenmeli bundan sonra bizi ne bekliyor çok merak ediyoruz yardımcı olursanız seviniriz
Soruşturma aşamasında izlemiş olduğunuz yolda çelişki yaratmayacak şekilde devam edin.
HAYATTA KÜÇÜMSEME HİÇBİR KİMSEYİ NOKTA DA KÜÇÜKTÜR AMA BİTİRİR CÜMLEYİ.

WWW.KARARARA.COM

Okano
Yeni Üye

Mesaj gönderen Okano »

İyi geceler ilk defa uyuşturucu hap ...... yakalattım 4 adet ailevi nedenlerden dolayı tanımadığım bir kişiden 100 tl karşılığında aldığımı belirttim acaba ne gibi bir cezayla karşılaşırım

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör
Meslek: "Haksızlığa sapıp bütün insanların senin peşinden gelmeleri yerine, adaletli davranıp tek başına kalman daha iyidir."

Mesaj gönderen teoman »

Okano yazdı:
26 Ara 2019 21:43
İyi geceler ilk defa uyuşturucu hap ...... yakalattım 4 adet ailevi nedenlerden dolayı tanımadığım bir kişiden 100 tl karşılığında aldığımı belirttim acaba ne gibi bir cezayla karşılaşırım
C. savcılığınca hakkınızda 5 yıl süre ile kamu davasının açılmasının ertelenmesi kararı verilerek ayrıca belirli süreli tedavili denetimli serbestlik uygulamasına tabi tutulursunuz. Bu kurallara uymanız durumunda her hangi bir şekilde hapis cezası ile karşılaşmamış olursunuz.

WWW.KARARARA.COM

Okano
Yeni Üye

Mesaj gönderen Okano »

Çok teşekkürler

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

Okano yazdı:
26 Ara 2019 22:49
Çok teşekkürler
Rica ederiz.

WWW.KARARARA.COM

Madmen
Yeni Üye

Mesaj gönderen Madmen »

Merhaba iyi günler. Ben ve arkadaşım arabada otururken sivil polisler geldi ve kimlik kontrolü yaptı. Daha sonra arabayı ve üstümüzü aradılar. Arkadaşım üstünden esrar çıktı. (Polislerin söylediğine göre 1.35 grammış)Bizi karakola götürdüler ve ifademizi aldılar. Üstünde esrar çıkan arkadaşım biz buluşmadan önce kullandığını ve benim bu işle alakam olmadığı söyledi. Bende ifademde daha önce hiç kullanmadığımı söyledim.İkimizinde sicilleri temiz. Daha sonra benim ifademi tanık olarak aldılar. Arkadaşım kan ve idrar testi verdi. Benden herhangi bir test istemediler. ( Savcıyla konuşmuşlar gerek olmadığını söylemiş) Polislerin söylediğine göre mahkemeye bile çıkmazsınız dediler ama güvenemedim onlara. Ben ve arkadaşım için süreç nasıl işler. Hangi sonuçlarla karşılaşırız. Evlerimize tebligat gelirmi bunun takibini nasıl yapabiliriz

Kullanıcı avatarı
teoman
Global Moderatör

Mesaj gönderen teoman »

Madmen yazdı:
03 Oca 2020 02:17
Merhaba iyi günler. Ben ve arkadaşım arabada otururken sivil polisler geldi ve kimlik kontrolü yaptı. Daha sonra arabayı ve üstümüzü aradılar. Arkadaşım üstünden madde çıktı. (Polislerin söylediğine göre 1.35 grammış)Bizi karakola götürdüler ve ifademizi aldılar. Üstünde madde çıkan arkadaşım biz buluşmadan önce kullandığını ve benim bu işle alakam olmadığı söyledi. Bende ifademde daha önce hiç kullanmadığımı söyledim.İkimizinde sicilleri temiz. Daha sonra benim ifademi tanık olarak aldılar. Arkadaşım kan ve idrar testi verdi. Benden herhangi bir test istemediler. ( Savcıyla konuşmuşlar gerek olmadığını söylemiş) Polislerin söylediğine göre mahkemeye bile çıkmazsınız dediler ama güvenemedim onlara. Ben ve arkadaşım için süreç nasıl işler. Hangi sonuçlarla karşılaşırız. Evlerimize tebligat gelirmi bunun takibini nasıl yapabiliriz

Sizin olayla ilginizin olmaması nedeni ile size bir suç yüklenemez bu konuda rahat olun, diğer arkadaşınız savcılık tarafından 5 yıl kamu davasının açılmasının ertelenmesi ve hakkında tedavili denetimli serbestlik tedbirine hükmedileceği kesin. Size herhangi bir tebligat gelmeye de bilir arkadaşınıza gelecektir.

WWW.KARARARA.COM