60/40 gözaltı programı: örnek 4-3 ile nedir

60/40 Ortak Gözaltı Sözleşmesi, çocuğunuzun zamanının yüzde 60’ını bir ebeveyni ve zamanının yüzde 40’ını bir başkasıyla geçireceği anlamına gelir. Bu harika bir programdır, çünkü her iki ebeveyne de çocukla önemli miktarda zaman verir, ancak ebeveynlerden birinin biraz daha zamanı vardır.

Ebeveynler ve / veya mahkemeler, çocuğun çalışma programı, kişiliği veya eşit olanlara bölmek istemedikleri için ebeveynlik planlarının bir parçası olmayı seçebilir.

Siz veya diğer ebeveynin 60/40 fiziksel vesayet isteyip istemediğini bilmek istediğiniz birkaç şey var.

İlk olarak, 60/40’lık bir planla, çocuk velayeti için ödeme yapmakta daha fazla sorun olabilir. Bazı eyaletlerde, çocukla geçirdiğiniz veya geçmediğiniz zamana bağlı olarak nafaka ödemeniz gerekir. Bu durumda, 50/50 fiziksel tutukluluğunuzdan daha fazla ödeme yapmanız gerekecektir. Eyaletinizin neye ihtiyacı olduğunu öğrenmenin tek yolu bir avukata danışmak veya eyaletinizin yasalarını incelemek.

İkinci olarak, 60/40 planının motivasyonuna bakın. Birçok ebeveyn yüzde 60’ı zorlamaya çalışır, çünkü bunun diğer ebeveynlere kıyasla bir adım daha ileri gideceğine inanırlar. Bu her zaman böyle değildir, ancak seçilen gözaltı programının çocuğun yüksek yararına olduğundan emin olmak istersiniz. Endişeniz varsa avukatınıza da danışabilirsiniz.

Son olarak, aldığınız zaman için minnettar olun. Bazı ebeveynler 60/40 verilirse üzülür ve 50/50 olması gerektiğine inanırlar. Çocuğunuzun sizin gibi olmasını sağlama fırsatının parlak tarafına bakın. 60/40 velayet almak isteyen birçok insan var.

4-3 Program

Grafik 4-3 muhtemelen 60/40 fiziksel içerik paylaşımı için en popüler seçeneklerden biridir. Bu program, çocuğunuzun haftada 4 gece bir ebeveynle, haftada üç gece başka biriyle geçirmesi için çalışır.

Bu program çok basittir ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanabilir. Örneğin, her ebeveynin haftada aynı geceleri olabilir veya geceleri iş, okul veya hafta sonları programına göre değiştirebilirsiniz. Bu programa, ebeveynlerden birinin üç günlüğüne bir çocuğu varsa her gün için bir program da denir.

Bu planın avantajı çocuğunuzun her iki ebeveyn ile de zaman geçirmesidir. İkinizin de onları sevdiğinizi ve ebeveynleri olmaya hazır olduğunuzu biliyorlar.

Bu planın etkili bir şekilde uygulanması için birkaç gereklilik vardır. Sizin ve diğer ebeveynlerin birbirinize ve çocuğun okuluna yakın bir yerde yaşamak zorunda kalacaksınız. Okul ve diğer faaliyetler hakkında birbirinizi yakından takip edebilmek için de iletişim kurabilmeniz gerekir.

Bu planı takip ederseniz, çocuğunuzun her hafta eve dönecek kadar yaşlı olduğundan emin olun. Bazı çocuklar sık ​​değişikliklerle mücadele eder. Varsa, diğer zamanlama seçeneklerini de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Sonuç

4-3 programlı 60/40 fiziksel bakım, siz, diğer ebeveynler ve çocuğunuz için mükemmel bir seçenektir. Bir vesayet programı seçerken akılda tutulması gereken en önemli şey, çocuğunuz için neyin en iyi olduğunu belirlemektir. Kimse bir çocuğu ve onun ihtiyaçlarını ebeveynlerinden daha fazla tanımıyor. İyi şanslar

Bir cevap yazın