ABD’de temel sürüş yasaları

ABD’de araç kullanmak ödüllendirici ve disiplinli bir deneyimdir. Otoyolların güvenli ve sorumlu kullanımını düzenleyen çeşitli yasalar sıkı bir şekilde uygulanır ve normal bir şerit olarak araba şeridi kullanmak gibi küçük yasalar asla ihlal edilmemelidir. Yollardaki tüm işaretleri takip edin, belirtildiğinde arabayı tamamen durdurun ve gereksiz yere sinyal vermeyin – bazı şehirler boynuz kullanımını yasaklar. Ayrıca, küçük hasarlar ve çizikler için bile yasal cezalar son derece yüksek olabileceğinden, aracınızın sigortalanması zorunludur.

Bunu yaparken, Amerika’daki temel sürüş yasalarının bazılarına bakalım.

Sağ el sürüşü

Yolun sağ tarafındaki, yani sol taraftaki tüm trafik sollama için ayrılmıştır. Bu, Avrupa ve birçok Asya ülkesinden çoğu insan için yeterince kolay olmalı, ancak bu kurala alışkın olmayanlar için oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Kavşaklardaki kuralları çevirmek kafa karıştırıcı görünse de, sadece talimatları takip edin – SAĞ AŞK, DÖNÜŞ OMUZ, tam olarak bu demektir. Birkaç Amerikalı bunu yaparken de şerit değiştirirken sinyal vermeyi unutmayın. Bu, kavşaklarda geri dönerek yaptığınız hatalardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Her zaman olduğu gibi, diğer sürücüler için en basit dönüş ve zarafet talimatlarını verirken trafik sinyallerini takip edin.

Kesişmeyen kavşaklar için, basit ilk gelen ilk hizmet kuralı uygulanır. Arabalar, kesiştiği yere yaklaştıkça kesişir. Sağa kırmızı ışığa dönüştürebilirsiniz, ancak sadece “SAĞ DÖNÜŞ YOK” paneli tarafından açıkça yasaklanmamışsa.

U-dönüşleri

Mağazaya veya yolun diğer tarafındaki herhangi bir yere gitmek için bir U dönüşü yapmanız gerekir. Bu yeni başlayanlar için zor olabilir, çünkü hareket zıt yönden yaklaşıyor ve üzerinde U dönüşü yapabileceğiniz asfalt alanı sadece aralıklarla işaretleniyor (sürekli değil). Dönmeden önce yavaşlamaya dikkat etmeli ve akışa güvenli bir şekilde girebilmek için karşıdan gelen trafiğin azaltılmasını beklemelisiniz. Bu manevrayı “NO U-TURN” işaretinin bulunduğu yollarda gerçekleştirmeyin.

Hız sınırları ve okul alanları

İzin verilen hız sınırlarına dikkat etmelisiniz. Uzun mesafeli seyahatlerin çoğu için 55 ila 65 mil / saat hız, kentsel alanlar içinse yaklaşık 35 mil / saat hız güvenlidir. Konut ve okul alanlarına doğru ilerlerken son derece dikkatli olmalısınız!

Okul çocuklarının yolda olabileceği bir zamanda, turuncu yanıp sönen ışıklar, genellikle 15 ila 25 mil / saat arasındaki bir hız düşüşüne işaret eder. Şu anda, şerif muhtemelen sürücüleri izliyor olacak, bu yüzden tüm kuralları takip edin ve hızı düşük tutun!

Bunlar ABD yollarında seyahat etmeden önce bilmeniz gereken en yaygın şeylerden bazılarıydı. DMV Onaylı Trafik Okulları ve Çevrimiçi Trafik Kursları, tüm bunları ve diğer bazı yasaları kapsar. Sarhoş araba kullanmak, polisten hızlanmaya çalışmak, emniyet kemeri takmamak ve diğer hatalar gibi hatalardan kaçınmayı unutmayın. Amerikan yollarını güvende tutan yasalar var, bu yüzden takip edin!

Bir cevap yazın